Громадянин Труханов: Чому латентні сепаратисти мають право на російський паспорт

Скандал з російським паспортом одеського мера, скоріш за все, не матиме жодних наслідків
Depo.Влада
4 квітня 2016 11:30
ФОТО: depo.ua
Громадянин Труханов: Чому латентні сепаратисти мають право на російський паспорт
Громадянин Труханов: Чому латентні сепаратисти мають право на російський паспорт

Учора окрім розповіді про офшорні компанії президента Петра Порошенка, журналісти видали ще одну "сенсацію" - про те, що у Труханова є російський паспорт. Також журналісти нарахували понад двадцять підприємств, пов’язаних з одеським мером та його найближчим оточенням. Але головна родзинка полягає у тому, що в реєстраційних документах мер Одеси зазначений не як громадянин України, а як громадянин Росії. Зареєстрований Труханов-росіянин за адресою: Московська область, місто Сергієв Посад, вулиця Паркова, 5. Насправді там стоїть звичайна халупа, у якій ніхто не живе, яка просто використовувалася для забезпечення юрадреси.

Втім, у матеріалі журналісти самі зазначали, що чутки про російське громадянство одеського мера ходили й раніше. Так, два роки тому народний депутат Володимир Ар'єв на своїй сторінці у Facebook виклав копії документів з Федеральної міграційної служби Росії, де йшлося про те, що мер Одеси має два російські паспорти – один з реєстрацією в Дагестані, інший – в Сергієвому Посаді. І хоча Труханов заперечував даний факт, схоже, тепер відбрикуватися нема жодного сенсу.

Громадянин Труханов: Чому латентні сепаратисти мають право на російський паспорт - фото 1

Загалом, ситуація виглядає наступним чином: мер третього за чисельністю міста України під час війни, хай і гібридної, з Росією, володіє як мінімум одним паспортом цієї держави. Себто є підданим країни-агресора. До того ж Труханов порушує пряму норму українського законодавства. Формально вихід – один: він має добровільно піти з посади.

Громадянин Труханов: Чому латентні сепаратисти мають право на російський паспорт - фото 2

Втім, наскільки реальним може стати позбавлення латентного сепаратиста крісла міського голови Одеси? З одного боку, законодавство прямо забороняє подвійне громадянство. З іншого – ніяких наслідків за це в жодному документі не прописано. Так, можна згадати про жарт Ігоря Коломойського, який у бутність губернатором Дніпропетровської області зазначив, що має паспорта громадянина України, Ізраїлю та Кіпру, але зазначив, що це цілком законно мати потрійне громадянство і бути губернатором, так як в Конституції заборонено подвійне, а не потрійне громадянство. У кожному жарті є частка жарту, а все інше – правда.

Те, як веде себе Труханов – це зрада, але формально сепаратистом його не назвеш. До того ж він обраний мер. Так, міська рада може оголосити недовіру Труханову і теоретично навіть оголосити перевибори. Втім, в реальності партія "Довіряй справам" разом з БПП формують в Одеській міськраді більшість.  Адже Труханов майже зі стовідсотковою впевненістю знову переможе і знову посяде головне крісло у будівлі на Думській площі.

І прибрати цього персонажа, який був неодноразово засвічений своєю лояльністю до "русского міра" неможливо без введення реального покарання за подвійне (потрійне тощо) громадянство. Тому, якщо резюмувати дану ситуацію з Трухановим, то окрім галасу, реального результату від всієї цієї історії очікувати не варто…

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада