Чому Кремль підставився із затриманням Сущенка

Після звільнення Афанасьєва та Солошенка історія з журналістом "Укрінформу" має стати темою №1 для української влади у відносинах з Росією

Чому Кремль підставився із затриманням С…

Історія із затриманням українського журналіста Романа Сущенка на Росії надзвичайно швидко перетворилася на серйозний міжнародний скандал. Схоже, що намагаючись якомога болючіше підставити Київ, у Кремлі не зрозуміли, що цей удар б’є по ним самим. ФСБ вже заявило, що Сущенко - кадровий полковник ГУР, який збирав інформацію, "що становить державну таємницю і стосується діяльності Збройних Сил і військ Національної гвардії Росії, витік якої за кордон міг завдати шкоди обороноздатності держави". У Головному управлінні розвідки назвали цю заяву фейком. "Ви ж знаєте, що ФСБ всіх українців, які перебувають на території Росії, вважає потенційними шпигунами", - сказали в ГУР одному з видань.

У цьому контексті варто згадати історію з затриманням у РФ та засудженням Юрія Солошенка. Після того, як у серпні 2015 року його затримали в Москві, слідчі органи РФ теж шили 72-річному українцю військовий шпіонаж. Тоді українська влада досить вдало відпрацювала дану тему: мовляв, дивіться, катують хворого пенсіонера (що, власне, і було). В результаті, Солошенка хоч і осудили (знаючи таланти російських слідчих, там посадити можуть кого завгодно), але в решті-решт повернули в Україну.

Втім, тут намічається ще більший скандал, адже йдеться про затримання журналіста. Зрозуміло, що Кремль може "повісити" на Сущенка все що завгодно: і шпіонаж, і навіть спробу замаху на вбивство "його величності" Путіна. Тут все залежить від фантазії кремлівських політтехнологів. Втім, ці технології діють лише всередині Росії, тоді як реальні проблеми у Білокаменній посилюються на міжнародному фронті.

Для України зараз було б дуже вигідно максимально роздмухати скандал. Власне, цим і займається міністр закордонних справ Павло Клімкін, який вже сьогодні підніме тему затримання українського журналіста у розмові з керівниками Ради Європи, зокрема з комісаром Ради Європи з прав людини Нілсом Мужніексом. Можна очікувати, що це викличе відповідну публічну реакцію на Заході, яка навряд чи сподобається Кремлю.

Загалом, зрозуміло, що кампанію зі звільнення Сущенка з російського полону гарантовано принесе владі іміджеві дивіденди. Втім, ця історія нагадує й про інше: зокрема, про те, що в Україні надалі продовжують працювати російські журналісти. На фоні затримання Сущенка це виглядає блюзнірством. Чому той же політтехнолог Ігор Шувалов продовжує чудово себе почуватися на телеканалі "Інтер", попри те, що інформації про його "успіхи" в ЗМІ написано більш ніж достатньо. Втім, ніхто у владі не хоче говорити про арешт, або хоча б про депортацію до Росії… 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme