Чому Кононенко і Ковальчук не підуть в уряд

Жоден політик з команди президента не захоче працювати в Кабміні Яценюка, оскільки це рівнозначно кар’єрному самогубству
Depo.Влада
14 грудня 2015 20:29
ФОТО: depo.ua
Чому Кононенко і Ковальчук не підуть в уряд
Чому Кононенко і Ковальчук не підуть в уряд

Сьогодні у ЗМІ з"явилась інформація про те, що одразу кілька знакових фігур з оточення глави держави невдовзі отримають посади в уряді Арсенія Яценюка. Зокрема, журналісти "призначили" в Кабмін депутатів від "Солідарності" Олексія Гончаренка і першого заступника керівника фракції партії в Верховній Раді Ігоря Кононенка, а також першого заступника глави адміністрації президента Віталія Ковальчука, передає depo.ua з посиланням на "ДС".

Але, як стало відомо з достовірних джерел, версія про призначення згаданих фігур в уряд з"явилась, як жарт самих політиків. Відтак говорити про відповідні кадрові перспективи не доводиться. Зрештою, навряд чи зацікавлені в таких призначеннях і самі "кандидати". Адже, цілком очевидно, що команда Яценюка протримається в Кабміні максимум до весни, а сходити на борт корабля, який йде на дно, навряд чи входить в плани Гончаренка, Кононенка і Ковальчука.

Дедалі частіша поява нових кадрових розкладів в уряді у вітчизняному інформаційному просторі є цілком закономірною. Адже останні пригоди Арсенія Петровича в парламенті не залишили сумнів щодо того, що чинного прем"єра, а, відповідно, і членів його уряду, невдовзі чекає відставка. Однак, в погоні за сенсаціями деякі ЗМІ бачать те, чого насправді немає. Яскравим тому прикладом є "призначення" депутата Гончаренка на посаду міністра охорони здоров"я замість Олександра Квіташвілі. Хоча, реальних підстав для появи такого кадрового рішення наразі немає. А щодо відповідних чуток, то вони народилися в процесі закулісних обговорень перспектив кадрової перезагрузки уряду Яценюка в цілому. Як розповіли "ДС" свідки таких розмов, хтось з команди президента запропонував на пост керівника МОЗ свого протеже з доволі скандальною репутацією, на що Гончаренко жартома відповів, що, мовляв, може вже тоді краще його призначити на посаду міністра.

Приблизно в такому ж неофіційному форматі обговорювали і перспективи призначення Ковальчука на посаду віце-прем"єра з питань децентралізації. Хоча, цілком очевидно, що сам Ковальчук аж ніяк не зацікавлений в том, що поміняти крісло першого зама глави адміністрації президента на доволі сумнівну з точки зору реальних повноважень посаду віце-прем"єра. Крім того, до кінця не зрозуміло, чи це буде окрема посада чи її об"єднають з кріслом віце-прем"єра з питань регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, яке зараз займає Геннадій Зубко. Якщо буде обраний другий варіант, то в команді глави держави, до якої належить і Зубко, може виникнути конфлікт. Зрештою, похід Віталія Ковальчука неодмінно б спричинив хвилю обурення "Народного фронту", мовляв президент посилає в уряд своїх людей, щоб послабити позиції Яценюка. Тому, в таких кадрових призначеннях зараз немає ніякого сенсу. 

З тих же причин не погодиться змінити депутатський мандат на крісло міністра і Ігор Кононенко. Жодному з трьох представників "Солідарності" невигідно підставлятися під критику опонентів за два-три місяці до відставки Кабінету міністрів Арсенія Яценюка. Адже в такому випадку і Гончаренко, і Ковальчук і Кононенко гарантовано "згорять" в негативі, якого навколо Арсенія Петровича накопичилося вже більш ніж достатньо.  

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада