Чому Коломойський злякався Кличка

Корбан підставив Ігора Валерійовича, коли раптом заявив, що "УКРОП" думав його висунути в мери Києва, але той "на вибори не йде"
Depo.Влада
12 вересня 2015 22:20
ФОТО: depo.ua
Чому Коломойський злякався Кличка
Чому Коломойський злякався Кличка

Головною інтригою з'їзду "УКРОПА" були поширювані чутки, що в мери Києва піде не Корбан, а сам Коломойський. Вірилося важко. Утім, судячи з усього, щось таке було, що Корбан у своєму виступі несподівано заявив, мовляв, партія шукала кандидата, який би був ефективним менеджером. "Спочатку вирішили, що це Коломойський. Але він на вибори не йде. Я прийняв рішення балотуватись", -сказав Корбан.

Питання - чому Ігор Коломойський хоче розігрувати з себе нового "ахметова" української політики - тобто впливати на неї заради свого бізнеса, але нею напряму не займатися - геть не риторичне. Справді, Ігор Валерійович показав себе у нещодавні критичні моменти нашої історії справжнім державним мужем і багато хто з українців волів би його бачити на найвищих державних посадах. Але Коломойський наче "здувся" після обрання президентом Петра Порошенка, ставав все більш дріб'язковим, більше почав занурюватися у бізнес, в кулуарні навколополітичні ігри, метою яких було збереження своїх вотчин. І ці дрібні ігри довели Ігора Валерійовича зрештою до напівдобровільної відставки, але висновиків він, схоже, не зробив.

Створення партії Коломойського без Коломойського немає жодного сенсу. Ігор Валерійович не хоче зрозуміти, що ніхто не буде ставитися до "УКРОПА" серйозно, якщо він сам не ставиться до нього належним чином. Коломойський навіть з'їзд свого дітища проігнорував. Мовляв, не царська це справа. Ну хіба Коломойський не розуміє, що Корбан в мери Києва, особливо після виборів в Чернігові, це якийсь невдалий жарт? Розуміє чудово. Власне, судячи з усього, Коломойський і хоче довести ситуацію саме в столиці до абсурду. Тільки, швидш за все, усе виглядатиме просто дрібним тролінгом влади. Як і у все що зараз робить Коломойський включно з наїздами на Саакашвілі та купівлею Шустера.

В чому така причина небажання Коломойського  брати безпосередню участь в політичному житті? Боїться зганьбитися поразкою Кличку? Ну так непоганий старт для політичної кар'єри і посада мера Дніпропетровська. Тут, думається, Ігор Валерійович мав би виграти в одні ворота. Однак і тут Коломойський ставить свого пішака. Чи Коломойський ніяк не може пересилити в собі мільярдера? Однак, це не причина не ходити в політику. Що доведено самим рейтинговим на даний момент політиком України. З огляду на останнє, то може й накраще, що Коломойський персонально цурається політики. Однак, які б причини не були у Коломойського не брати участь в політиці, і не претендувати на посади мера Києва, прем'єра, спікера, президента, його ставлення до політики вилізе боком, бо до всіх його політичних проектів будуть ставитися як до кишенькових і тимчасових. А тим часом сам Коломойський все більше втрачає ореол ефективного губернатора і все більше скидається на опального олігарха. З таким ставленням до політики недовго докотитися і до стану середнього між ситуаціями, у яких перебували Іванішвілі за часів президентства Саакашвілі і Березовський. Зрештою, доля першого потім склалася як найкраще. Але усе пішло накраще лише тоді, коли він особисто подався у політику. Чи виграла від того Грузія - суперечиливе питання, але грузинський олігарх точно не програв.

Мітки: укроп, Корбан