Чому Коломойський повертається до Криму

Прецедент з поверненням українською компанією Коломойського нафтобази на окупованому півострові ризикує призвести до легітимізації окупації Криму
Depo.Влада
30 червня 2016 13:30
ФОТО: depo.ua
Чому Коломойський повертається до Криму
Чому Коломойський повертається до Криму

Днями стало відомо, що підконтрольний Росії Арбітражний суд Севастополя вирішив повернути українській компанії нафтобазу, яка після анексії Криму опинилася в розпорядженні російського уряду міста. У документі вказується, що ТОВ "Стемв груп" відповідно до українського законодавства придбала нафтобазу в Севастополі 2013 року. Варто зазначити, що за даними ЗМІ, ця українська компанія має тісні зв'язки з групою "Приват". Зокрема, через низку офшорних белізьких компаній "Стемв груп" має спільних власників з іншими структурами, що належать Ігорю Коломойському.

Загалом, це перший прецедент повернення російським судом великого активу в Криму українським власникам. І чудовий привід для "диванної сотні" влаштувати цькування Коломойського зі звинуваченнями у "зраді". Справа в тому, що структури, пов’язані з Коломойським, подаючи до окупаційного суду, фактично визнали юрисдикцію Росії на півострові.

З одного боку Коломойського можна зрозуміти як бізнесмена, який думає про розвиток власної справи. Втім, що йому дасть ця нафтобаза у Криму незрозуміло. Дуже вже це дрібно. В будь-якому разі це знову ж таки явно не основа його бізнесу.

Варто зазначити, що нафтобаза, про яку йде мова, була створена в 1957 році і вміщує 22 тисячі кубометрів палива. Втім, з 1993 року вона не використовувалася. Після того, як підприємство було забрано у законного власника нафтобаза опинилася на балансі севастопольського "Міського автозаправного комплексу". Начальника цього підприємства Сергія Кушнаренко, який паралельно був помічником "губернатора" Севастополя Сергія Меняйла, нещодавно заарештували за підозрою в розкраданні понад мільйон рублів з міського бюджету при здійсненні угод із закупівлі нафтопродуктів через підконтрольні йому фірми.

Так що не виключено, що подібний судовий процес – це одна зі складових внутрішніх конфліктів усередині кримської "влади". І нафтобаза – лише привід для перерозподілу ресурсів. Тим паче, що "уряд" Севастополя вже заявив про те, що подаватиме апеляцію. Так що можна не сумніватися, що надовго у Коломойського ця богом забути нафтобаза не залишиться.

Загалом, скандал з нафтобазою дещо нагадує історію Порошенка з Ліпецькою фабрикою. Втім, якщо Порошенко як Президент української держави мав би все ж таки продати власні активи в Росії, то у Коломойського завжди є пояснення: він – бізнесмен, а не політик.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада