Чому Коломойський повертається до Криму

Прецедент з поверненням українською компанією Коломойського нафтобази на окупованому півострові ризикує призвести до легітимізації окупації Криму

Чому Коломойський повертається до Криму…

Днями стало відомо, що підконтрольний Росії Арбітражний суд Севастополя вирішив повернути українській компанії нафтобазу, яка після анексії Криму опинилася в розпорядженні російського уряду міста. У документі вказується, що ТОВ "Стемв груп" відповідно до українського законодавства придбала нафтобазу в Севастополі 2013 року. Варто зазначити, що за даними ЗМІ, ця українська компанія має тісні зв'язки з групою "Приват". Зокрема, через низку офшорних белізьких компаній "Стемв груп" має спільних власників з іншими структурами, що належать Ігорю Коломойському.

Загалом, це перший прецедент повернення російським судом великого активу в Криму українським власникам. І чудовий привід для "диванної сотні" влаштувати цькування Коломойського зі звинуваченнями у "зраді". Справа в тому, що структури, пов’язані з Коломойським, подаючи до окупаційного суду, фактично визнали юрисдикцію Росії на півострові.

З одного боку Коломойського можна зрозуміти як бізнесмена, який думає про розвиток власної справи. Втім, що йому дасть ця нафтобаза у Криму незрозуміло. Дуже вже це дрібно. В будь-якому разі це знову ж таки явно не основа його бізнесу.

Варто зазначити, що нафтобаза, про яку йде мова, була створена в 1957 році і вміщує 22 тисячі кубометрів палива. Втім, з 1993 року вона не використовувалася. Після того, як підприємство було забрано у законного власника нафтобаза опинилася на балансі севастопольського "Міського автозаправного комплексу". Начальника цього підприємства Сергія Кушнаренко, який паралельно був помічником "губернатора" Севастополя Сергія Меняйла, нещодавно заарештували за підозрою в розкраданні понад мільйон рублів з міського бюджету при здійсненні угод із закупівлі нафтопродуктів через підконтрольні йому фірми.

Так що не виключено, що подібний судовий процес – це одна зі складових внутрішніх конфліктів усередині кримської "влади". І нафтобаза – лише привід для перерозподілу ресурсів. Тим паче, що "уряд" Севастополя вже заявив про те, що подаватиме апеляцію. Так що можна не сумніватися, що надовго у Коломойського ця богом забути нафтобаза не залишиться.

Загалом, скандал з нафтобазою дещо нагадує історію Порошенка з Ліпецькою фабрикою. Втім, якщо Порошенко як Президент української держави мав би все ж таки продати власні активи в Росії, то у Коломойського завжди є пояснення: він – бізнесмен, а не політик.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme