Крик відчаю: Чому Коломойський полюбив Ахметова і Яценюка

Інтерв'ю виданню Politico, яке чи то давав Коломойський, чи то не давав, виглядає таким наче олігарх остаточно злетів з катушок через власне безсилля
Depo.Влада
21 грудня 2015 23:00
ФОТО: depo.ua
Крик відчаю: Чому Коломойський полюбив Ахметова і Яценюка
Крик відчаю: Чому Коломойський полюбив Ахметова і Яценюка

Сьогодні видання Politico оприлюднило інтерв'ю Ігоря Коломойського, в якому і без того гострий на язик кандидат зумів розірвати усі шаблони пристойності. Найбільше дісталося президентові Петру Порошенку та людям з його команди. Сам Петро Олексійович, на думку Коломойського, це краще освічена версія люмпена Януковича. При цьому до глави держави олігарх був найлагіднішим. Голова Нацбанку Валерія Гонтарева у нього "засунула язик в дупу", Міхеіла Саакашвілі він взагалі пообіцяв "побити як собаку", Дмитро Фірташ – "морально знищений", Юлія Тимошенко - "аморальна, трішки вагітна проститутка" тощо.

Навіть для Коломойського такий набір "епітетів" – це вже занадто. Адже він, попри всю свою показушну грубість, завжди сприймався як досвідчений і хитрий бізнесово-політичний гравець. Тепер же складається враження, що екс-губернатор просто плюється жовчу від безсилля. Втім, Ігор Валерійович одразу ж заявив, що ніякого інтерв'ю не давав, і збирається судитися з виданням. Потім правда зізнався, що сам факт інтерв'ю мав місце, але текст не погоджений з ним, а тому, він його коментувати не може. Отже все виглядає так, наче Коломойський інтерв'ю таки давав, але потім вирішив відмовитися від власних слів.

Правда, в скандальному інтерв'ю Коломойський обматюкав не усіх. Він не згадав Олега Ляшка, з яким на початку російської агресії вів непримиренну війну, яка досить швидко змінилася миром і співпрацею. Не обматюкав він і лідера "Самопомочі" Андрія Садового, а от для прем'єр-міністра Арсенія Яценюка та колеги по олігархічному цеху Ріната Ахметова навіть розщедрився на компліменти. Очільника уряду Коломойський назвав "найкращим з усього гадючого гнізда", а Ахметова ледь не другом, з яким вони вимушені "піклуватися один про одного" та "координувати рухи".

Всі ці вербальні ескапади нібито Коломойського схожі уже навіть не на тролінг, якій дуже полюбляє дніпропетровський олігарх, а на відчайдушні спроби хоч якось компенсувати власну безсилість і не здатність впливати на ситуацію. Власне, після конфлікту з Порошенком та відставки з поста дніпропетровського губернатора всі спроби Коломойського вести свою велику політичну гру не призвели до серйозного успіху. Так, Коломойський залишив за собою Дніпропетровськ, де на виборах мера виграв його соратник Філатов, так у Коломойського є своя група депутатів в парламенті, в деяких областях на місцевих виборах його партія отримала пристойний результат. Але усіх на малій батьківщині та в окремих регіонах – речі локальні, УКРОПівська група у парламенті особливо нічого не вирішує і особливо в ЗМІ не світиться. До того ж і політичних союзників у Коломойського виявилося не дуже і багато. Ляшко, який останнім часом співпрацює з Коломойським, може в будь-яку мить зрадити і знову перейти в категорію лютих ворогів, "Самопоміч", яку в певний час пов'язували з Коломойським, грає у свою гру та ще й Саакашвілі, з Тимошенко судячи з усього домовитися так і не вдалося. Ну, а про війну з Саакашвілі і згадувати не треба.

От і залишається у відчаї матюкати всіх, та кричати про повагу до Яценюка, рейтинг якого давно обнулився і щось хороше про якого уже давно не наважується говорити ніхто з українських політиків. Тож єдине, що може привабити Коломойського в особі Арсенія Петровича – це його запеклий конфлікт з Саакашвілі.

Ну, а що стосується Ахметова, то тут ситуація майже аналогічна. Піклуватися про нього Коломойського може змусити хіба що його опозиційність до чинної влади, нехай і проросійська.

Отже, якщо Коломойський і говорив все, що опублікувало Politico, це виглядає як надто емоційний крик відчаю людини, яка не може нічого вдіяти з ситуацією, що склалася.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада