Чому Кличко все одно побудує паркінг на Михайлівській

На відміну від часів Януковича нинішня столична влада під час будівельних скандалів полюбляє гратися у різні демократичні ігри

Чому Кличко все одно побудує паркінг на…

Історія з будівництвом підземного паркінгу на Михайлівській площі продемонструвала те, що нинішня влада в Києві на чолі з Віталієм Кличком окрім піар-кампаній з катанням мера містом на велосипеді (вочевидь, падіння Кличка з двоколісного транспорту не було передбачене політтехнологами), за своєю поведінкою дуже схожа на попередників. Відмінність – одна: якщо за часів Януковича будівництво різноманітних вертолітних майданчиків на схилах Дніпра та знищення Подолу відбувалося з повним ігноруванням позиції суспільства, то тепер у Кличка намагаються зберегти людське обличчя.

Власне скандальний план будівництва на Михайлівській площі так би і залишився невідомим, якби не те, що за кожним кроком КМДА слідкують активісти. Тому вся історія, яку тишком-нишком запускали київські чиновники, перетворилася на глобальний скандал. Так, Київрада виділила 100 тисяч гривень на проектні роботи з будівництва підземного паркінгу прямо на Михайлівській площі в буферній зоні об’єкту Світової культурної спадщини "Софія Київська". Про цей проект непрямо згадував радник Кличка Павло Рябікін, але жодних подробиць не називав. Водночас Кличко під час своїх публічних заяв згадував лише про аналогічний проект на Європейській площі.

Перед голосуванням представники КМДА заспокоювали, що кошти підуть на дослідження території майбутнього паркінгу та переговори з громадськістю. Але виявилося, що ще 29 лютого 2016 року вийшло окреме доручення заступника мера Олександра Спасибка, на основі якого готується розпорядження КМДА "Про реконструкцію Михайлівської площі з будівництвом підземного паркінгу у Шевченківському районі". Підписати це розпорядження після отримання усіх погоджень має ніхто інший, як голова КМДА Віталій Кличко, взявши на себе відповідальність за знищення історичного центру столиці.

У тексті самого розпорядження спливло кілька цікавих фактів. Так, на будівництво планується виділити 2,3 мільярди гривень виключно з бюджетних коштів. І ще один нонсенс - проект не потребує громадського обговорення, але гроші на обговорення виділяються. Окрім того, у столичному міському кадастрі був зафіксований намір приватизації Михайлівської площі.

Що ж до багаторівневого паркінгу, то за інформацією археологів, він сягне 18-ти метрової глибини, і системно вплине на напрямки ґрунтових вод, які й без цього поступово руйнують Софію Київську, Андріївську церкву, Михайлівський собор та історичну забудову на Старокиївській горі.

Після розголосу київська влада почала різко давати задню. Секретар Київради Володимир Прокопів заявив, що будь-яке будівництво на Михайлівській площі неможливе. При цьому він зазначив, що автора розпорядження про паркінг – себто, виходить, мало не все керівництво міста – треба  звільнити. "Той проект розпорядження, який гуляє в інтернеті, міг народитись тільки в чиїсь хворій уяві. Будівництво такого об’єкту за бюджетні кошти, тим більше, яке не потребує громадського обговорення, я не вважаю можливим. Звільнення таких чиновників не потребує громадського обговорення – це правда", - сказав Прокопів, додавши, що "депутати Київради знаходяться при свідомості, і голосування за виділення таких коштів ніколи не буде". При цьому Прокопів додав, що якщо буде визначено, що під якоюсь площею можна облаштувати паркінг, то депутати у Київраді будуть обговорювати можливість цього створення.

Прокопіву довелося віддуватися і за іншу скандальну забудову на вулиці Здолбунівській, де "тітушки" почали бити активістів, які протестували проти знищення Качиного озера, яке забудовник, депутат Київради та голова КП "Житлоінвестбуд – УКБ" В’ячеслав Непоп вирішив засипати. Протистояння активістів і "тітушок" врешті вилилося в бійку у якій від рук "тітушок" постраждали дві жінки. І хоча Віталій Кличко заявив про те, що, мовляв, місцевим жителям треба шукати консенсусу з забудовником (власне, який і привів "тітушок" на будівельний майданчик), вже ввечері було вирішено відмовитися від цієї ідеї, і Прокопів публічно повідомив про згортання будівництва.

Втім, схоже на те, що тактика київської влади, яка перетворилася на ширму найбільших столичних забудовників, наразі полягає у тому, щоб, поступаючись в одному місці, надолужувати своє в іншому. Так, на фоні Здолбунівської всі забули про будівництво Нікольській слобідці, де орудує екс-депутат Київради, директор компанії "Укрбуд" Максим Микитась. У заповідній зоні поруч з Лаврою попри мораторій Київради зараз будується компанія "Мрія-плюс", серед власників якої фігурують прізвища одіозного кандидата в мери Києва Сергія Думчева та луганського бізнесмена Сергія Шахова.  

На жаль, активістів не вистачає перекрити всі скандальні забудови. І цим фактом успішно користується влада, яка фактично перетворює місто на один суцільний будівельний майданчик.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme