Чому кандидат в президенти Лещенко наїхав на Ларрі Кінга

Схоже, що нардеп Сергій Лещенко, домовившись з НАБУ, вирішив використати "амбарну книгу" ПР для власного піару
Depo.Влада
19 серпня 2016 14:00
ФОТО: depo.ua
Чому кандидат в президенти Лещенко наїхав на Ларрі Кінга
Чому кандидат в президенти Лещенко наїхав на Ларрі Кінга

Історія з "чорною касою" Партії регіонів, як і очікувалося, перетворилася на політичне шоу. Замість того, щоб уважно досліджувати докази з "амбарної книги", які передав заступник голови СБУ Віктор Трепак слідчим НАБУ, вони зараз використовуються для піару деяких політиків.

Так, сьогодні нардеп Сергій Лещенко, відомий як завзятий борець з корупцією, видав низку фактів з матеріалів справи щодо "чорної каси" ПР. І якщо про шури-мури "Свободи" з представниками Партії регіонів (зокрема, з екс-головою АП Януковича Сергієм Льовочкіним) не говорив тільки ледачий, то розповідь про те, що відомий американський телеведучий Ларрі Кінг отримав від "регіоналів" 225 тисяч доларів – це серйозний міжнародний скандал. І головною "зіркою" цього скандалу стане саме Сергій Лещенко.

Власне, любов до гучних заяв, отриманих від "зливів" тієї чи іншої інформації – це піар-стратегія Сергія Лещенка, який є одним з лідерів оновленого "ДемАльянсу", а також днями оголосив про своє бажання балотуватися в президенти України. Логічно, що з такими амбіціями Лещенку потрібен гарний піар. Втім, проблема полягає в тому, що інформснаряди нардепу-правдорубу подають правоохоронні органи України, а саме НАБУ. І мабуть – не безкоштовно.

Тут варто згадати, що Лещенко – один з найбільш запопадливих захисників НАБУ, який до того ж пішов у пряму конфронтацію з Генеральною прокуратурою і навіть оголосив про збір підписів за відставку генпрокурора Юрія Луценка. Таких збігів в українському політикумі не буває. У цій ситуації ми маємо фактичне отримання інформаційного хабара взамін на лояльність.

Проблема полягає в тому, що дані "вкиди" Лещенка нагадують пудинг, з якого повиколупували усі родзинки. Адже можна не сумніватися, що в "амбарній книзі" є інші персоналії, які були б цікаві суспільству, але не озвучені Лещенком просто тому, що це йому не вигідно. В результаті, українці отримують спотворену картинку, у якій окрім Манафорта, Ларі Кінга та "Свободи" у "регіоналів" більше ніхто грошей не брав.

А Лещенко за допомогою таких інформаційних ігор займається імітацією антикорупційної діяльності. Можливо, якби Лещенко залишався журналістом – цього було б вдосталь. Але як для потенційного кандидата в президенти, це виглядає не дуже красиво…

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада