Чому Парасюк вважає себе розумнішим за Меркель

У "передвиборчій гарячці" депутати, що представляють парламентський комітет з закордонних справ, підставляють весь депутатський корпус парламенту
Depo.Влада
31 березня 2016 10:30
ФОТО: depo.ua
Чому Парасюк вважає себе розумнішим за Меркель
Чому Парасюк вважає себе розумнішим за Меркель

Українська політика відома тим, що багато хто з державних мужів часто, вигадуючи якусь піар-ідею, зовсім не задумуються про наслідки. Так, учора комітет Верховної Ради з закордонних справ підтримав постанову про припинення дипломатичних відносин із Росією. Тепер документ мають внести на розгляд Верховної Ради, що станеться, за попередніми даними, вже 11 квітня.

Варто зазначити, що авторами постанови виступили народні депутати Володимир Парасюк, "радикали" Оксана Корчинська, Юрій Шухевич, представник "БПП" Олег Петренко та член фракції "Батьківщина" Ігор Луценко. Незважаючи на поважний вік деяких з цих обранців, схоже на те, що вони серйозно захворіли юнацьким максималізмом та незрозумілою передвиборчою гарячкою. Це особливо дивно, враховуючи, що ніяких виборів найближчим часом, схоже, чекати не варто.   

Згідно з документом, причинами розірвання дипломатичних відносин із РФ є порушення прав громадян України, захоплення та утримання в Російській Федерації заручників, а також порушення принципів міжнародного імунітету, в тому числі стосовно народного депутата України, депутата Парламентської асамблеї Ради Європи Надії Савченко. У разі ухвалення постанови, Кабінету Міністрів в місячний термін потрібно подати на розгляд Ради проекти законів України про припинення або зупинення міжнародних договорів з РФ; розірвати всі міжнародні договори з РФ і визначити країну, посольство та консульства якої представлятиме інтереси України. Крім того, президент має вирішити питання про припинення або зупинення дії міжнародних договорів.

Авжеж, це може дуже сподобатися "вишиватницькому" електорату. Втім, не варто забувати, що дана тема вже неодноразово підіймалася різними політиками-популістами. І, якщо подивитися на цю ідею тверезо, то варто розуміти, що ні до чого хорошого ця ініціатива не призведе. До речі, в профільному комітеті ВР щодо цього документу не було одностайності. "Сьогодні чергову дешеву піар акцію влаштували популісти в образі Корчинської, Парасюка та Ігоря Луценка у Комітеті у закордонних справах. Шкода, що навіть досвідчені в міжнародних відносинах колеги долучилися до цієї ганьби... Скажіть, хтось взагалі думав про те, що означає на даному етапі розрив дипломатичних відносин навіть з безперечним ворогом, окрім моральної сатисфакції нам, як громадянам України?", - зазначила Іванна Клімпуш-Цинцадзе. Також відмовилися підтримати дане рішення інші члени цього комітету – Ірина Луценко та Ганна Гопко. Втім, більшість депутатів все ж таки пішли на цю авантюру.

При цьому, дехто з них почав порівнювати Україну з Грузією, яка свого часу розірвала дипломатичні відносини з Росією. Втім, варто згадати, що у 2008 році те, що відбувалося у Південній Осетії – це була відкрита війна, тоді як ми маємо справу з гібридною війною з РФ. І дипломатичні тиск разом з економічними санкціями в ній можуть виявитися більш ефективними, аніж військові дії. 

Так, Мінські угоди, які так шалено критикувалися "младодипломатами", на виході дали Україні конче потрібний перепочинок і зберегли тисячі життів наших хлопців. Якщо ж говорити про Надію Савченко, Андрія Сенцова та інших заручників, то парасюки та інші великі дипломати мають зрозуміти, що іншого виходу з ситуації окрім переговорів для України не існує. Інша альтернатива – військовий наступ через Москву на Якутськ. Якщо Парасюк, Ігор Луценко та інші нардепи, що підтримали цю постанову, раптом уявили себе Наполеонами, то їм ніщо не заважає здійснити якусь самовбивчу спецоперацію на території Росії в приватному порядку.

Зрозуміло, що Верховна Рада цю постанову не підтримає - депутатський корпус, незважаючи на певну кількість неадекватних персон, все ж таки готовий нести відповідальність й дати можливість українським дипломатам і далі воювати з агресором на своєму фронті. Але й виборці різних полум'яних парасюків мають не забувати, що реальна політика - це в останню чергу ефектні жести, а в першу - розум і відповідальність, і чим менший буде запит у суспільства на красиву але безглузду політику, тим менше безвідповідальних депутатів опиниться в наступній Раді.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада