Війна компроматів: Григоришин та "справа Ложкіна" в Австрії

При сприянні нардепа від БПП Сергія Лещенка російський олігарх Костянтин Григоришин розпочав медійну кампанію з дискредитації голови АП
Depo.Влада
25 вересня 2015 12:13
ФОТО: depo.ua
Війна компроматів: Григоришин та "справа Ложкіна" в Австрії
Війна компроматів: Григоришин та "справа Ложкіна" в Австрії

Учорашня заява Лещенка про нібито проведення розслідування в Австрії щодо відмивання коштів за участі чинного голови АП Бориса Ложкіна отримала широкий резонанс у ЗМІ. Сам Ложкін цю інформацію спростовує: "Правоохоронні органи жодної з країн світу ніколи не зверталися до мене з будь-якими претензіями. У разі надходження відповідних запитів для мене не є проблемою надати вичерпну інформацію"

Цей "злив" - явне продовження війни компроматів, яка розпочалася на початку осені, і в якій нардеп Лещенко відіграє чималеньку роль. Дивним чином мінімум два останніх об'єктивних розслідувань журналіста та нардепа Лещенко повинні потішити російського олігарха Констянтина Григоришина. 

По-перше. Щодо нинішньої ситуації, то вона напряму пов'язана зі зміною в керівництві ПАТ "Центренерго". На початку вересня керівника цього підприємства Ігоря Балабанова, якого називали людиною Григоришина, було звільнено з посади. Замість нього було призначено Олега Коземка, який, в свою чергу, на минулорічних парламентських виборах був довіреною особою кандидата-мажоритарника Дмитра Давтяна, сина харківського бізнесмена Олександра Давтяна. Давтян-старший, який балотується у мери Харкова, є одним із позаштатних радників глави АП Бориса Ложкіна.

Втім, це далеко не єдина історія, де головною "торпедою" виступає Лещенко. Можна згадати публікацію різноманітних конфіденційних документів, спрямованих проти дніпропетровського олігарха Ігоря Коломойського. Останнім часом Лещенко почав розпускати чутки про кримінальне переслідування в Швейцарії "сірого кардинала" Арсенія Яценюка, нардепа від "Народного фронту" і голови комітету з питань ПЕК Миколи Мартиненка, який також спростовує цю інформацію. Поговорюють, що ці інформаційні атаки пов'язані з негативною позицією Мартиненка, як голови профільного комітету, відносно скандалу з "трансформаторами Григоришина". Нагадаємо, за допомогою тендеру держава мала закупити трансформатори у заводу Григоришина "Запоріжтрансформатор" за вдвічі завищеною ринковою ціною. Таким чином збитки, завдані державі, могли сягнути двох мільярдів гривень. Такі собі "вишки Бойка №2".   

У цілому, війна компроматів, яка розпочалася з початком осені пов'язана не стільки з передвиборчою кампанією на місцевих виборах, скільки з серйозною політичною кризою та намаганням деяких гравців помститися і заодно розхитати ситуацію через те, що їх позбавляють доступу до державних ресурсів. Якщо так піде далі, то від скривджених олігархів нас ще чекатимуть нові історії про "сина Бога", "любих друзів" та інші "зливи".

Читайте також Кругообіг компромату: хто на кого ллє бруд