Чому Горбатюк стане улюбленцем "зрадофілів"

У керівника Департаменту спецрозслідувань є два варіанти: довести до суду "справи Майдану" або ж піти шляхом Сакварелідзе і Каська

Політичний оглядач
Чому Горбатюк стане улюбленцем "зрадофіл…

В Генпрокуратурі повідомили: для активізації та завершення досудового слідства і передачі в суд «Великої кримінальної справи» стосовно Віктора Януковича та його найближчого оточення створено Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями. А Департамент спеціальних розслідувань, яким керує Сергій Горбатюк, і далі розслідуватиме "справи Майдану". У ЗМІ поспішили назвати це рішення "відстороненням" Горбатюка. А в соцмережах погнали чергову хвилю "зради".

Зовні виглядає так, ніби керівника Департаменту спецрозслідувань покарали через конфлікт з Генпрокурором Юрієм Луценком. Саме на цій версії наполягає і сам Горбатюк. За його словами, конфлікт існує виключно через його небажання виконувати незаконні вказівки. В ГПУ ж зауважують: Горбатюк ігнорував вимоги керівництва щодо активізації та забезпечення ефективності слідства. За що отримав догану. Після неї реорганізація слідства у резонансних справах читалася, адже Юрій Луценко чітко окреслив завдання: "справа Януковича" має піти до суду до кінця року. Департамент Горбатюка ж виявився неготовим до виконання цього завдання.

Власне, з огляду на необхідність підвищення ККД розслідування проведена реорганізація – крок абсолютно нормальний. Він призведе до здорової конкуренції між слідчими, що точно не завадить слідству. Проте такий хід думок не для наших реалій. У нас все, що пов’язане з правоохоронними органами, з Генпрокуратурою відразу фарбується у чорно-білі кольори. При цьому білими чомусь завжди стають ображені. Навіть якщо вони, як у випадку з Департаментом Горбатюка, протягом двох років не спромоглися довести до завершення жодного епізоду по резонансних справах. Що мало б викликати у захисників ображених справедливе запитання: а чому так сталося?

У Горбатюка нині є два варіанти: фаховий – продовжувати розслідування "справ Майдану" і, довівши їх до суду, увійти в історію, або популістський – голосно грюкнути дверима. Другий варіант заманливий, адже в перспективі обіцяє політичну кар’єру. Проте з огляду на досвід Давида Сакварелідзе й Віталія Каська, далеко не факт, що Горбатюк довго буде цікавий електоратові. Звісно, його штовхатимуть до радикальних рішень. Зокрема, вже оприлюднено заяву адвокатів Небесної Сотні, які стали на бік Горбатюка. Заява голосна, але не зовсім зрозуміла, адже "справи Майдану" у нього ніхто не відбирав. Прогнозовано, що ми почуємо шквал критики на адресу Юрія Луценка і з боку "євроквартирантів" та різного роду телевізійних бійців з корупцією.

Іноді складається враження, що завершення справ проти Януковича і його поплічників лякає цих критиків. Їм не буде про що далі говорити. Звідси і намагання вкидати компромат, маніпулювати фактами, створюючи негативно тло навколо правоохоронних і слідчих органів. Горбатюку варто розуміти, що він для цих персонажів лише інструмент боротьби за власні інтереси. Колись був такий Микола Гордієнко, колишній голова Держфінінспекції, який викривав "корупцію" в Кабміні Арсенія Яценюка. Гудів по всіх ЗМІ. І де він зараз? Ініціатори тієї кампанії використали його і викинули…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme