Чому Філатов оголосив війну Коломойському

Схоже, що Ігор Коломойський, який протягом багатьох років був лідером у "приватівській" ФПГ, остаточно посварився зі своїми партнерами
Depo.Влада
20 жовтня 2016 19:00
ФОТО: depo.ua
citysite.dp.ua
citysite.dp.ua

Відцентрові рухи в дніпровській команді набули загрозливих масштабів. Те, про що ніхто навіть не міг подумати, все ж таки сталося. Схоже, олігарх Ігор Коломойський, мер Дніпровська Борис Філатов та колишній очільник партії УКРОП Геннадій Корбан серйозно посварилися між собою і все йде до серйозної війни усередині "приватівців".

Так, мер Дніпра Борис Філатов фактично звинуватив Ігоря Коломойського у тому, що він задіяний в змові з одіозним народним депутатом Олександром Вілкулом з метою створення нової коаліції в міській раді Дніпра. "План наступний: зірвати кілька сесій міськради, які заплановані перед Новим роком, не прийняти бюджет, після цього змінити секретаря міської ради, а після цього зробити Філатова "англійською королевою". Але з урахуванням того, що Філатова "англійською королевою" не вдалося зробити на початку каденції, коли ще все було по-іншому і політично, і організаційно, то і сьогодні це не вийде зробити. Але спроби відбуваються. Ходять розмови, що за неявку на сесію пропонується від 5 до 10 тисяч доларів. Все це циркулює серед депутатів ", - підкреслив він.

"Хотілося б звернути увагу, що цинізм того, що відбувається полягає в тому, що вся ситуація інспірується людьми з УКРОПу, при цьому вони вбивають "ширку" разом з "Опоблоком" і ведуть колаборантських переговори з Вілкулом. При цьому Дмитро Погребов (колишній перший заступник міського голови Дніпра. - Ред.) чітко у всіх розмовах вживає прізвище Коломойського і каже, що пан Коломойський "освятив" цей захід. тобто, він чітко стверджує, що діє в рамках домовленостей з Коломойським і Палицею", - заявив мер Дніпра.

Опублікований пост з цією новиною на Facebook "залайкав" Геннадій Корбан, який цим теж продемонстрував своє "фє" Коломойському.

 Чому Філатов оголосив війну Коломойському - фото 1

По суті мова йде про публічний розрив відносин у колись монолітній команді. Власне, все до цього йшло поступово. Все почалося з війни між тодішнім губернатором Дніпропетровської області Ігорем Коломойським та Банковою. Далі була поразка Коломойського - його відставка та вибори у Чернігові, де на мажоритарному окрузі зіткнулися Сергій Березенко та Генадій Корбан. В результаті останній не лише програв, але й опинився за гратами. Згодом Корбана звільнили, давши йому умовний термін. Але про подальшу політичну кар’єру йому наразі довелося забути.

Тим часом дітище Корбана – УКРОП – опинилося в руках Коломойського, який попри деякий супротив серед місцевих партійних осередків змінив статут. Тепер посади голови партії в УКРОПі не існує, що дало змогу взяти політсилу під цілковитий контроль. Фактично тому ж Корбану тепер вже нема куди повертатися.

У свою чергу, Філатов ще до початку виборів мера Дніпра домовився з Києвом про лояльність та підтримку. В результаті, на літніх довиборах до Верховної Ради мер Дніпра симпатизував на колись своєму виборчому окрузі волонтерці Тетяній Ричковій, яка після цього спокійно зайшла у фракцію БПП у ВР.

Що зараз відбувається в Дніпрі? Вочевидь, Коломойський, який майже завжди діє за правилом only business, міг припустити, що Філатов остаточно "зливає" його місто під Порошенка, якого, судячи з останніх ефірів "95 кварталу" Ігор Валерійович не дуже-то й шанує. То ж, не виключено, Коломойський може піти на союз із "Опоблоком", і переступити через давні відносини з Філатовим.

Чим загрожують такі розбірки? Не виключено, що й посадками. Так, Корбану, який попри все, схоже, хоче повернутися в гру, сьогодні передали "привіт", коли в його приміщенні в Дніпрі були влаштовані "маски-шоу". Втім, основний бій варто очікувати між Коломойським та Філатовим з опосередкованою участю влади на користь останнього. Тим паче, не слід забувати, що той же Боголюбов усередині системи "Привату" завжди вважався патроном саме Філатова. Тому якщо Київ разом зі своїми союзниками у Дніпрі зможе ще раз серйозно прищемить Коломойського, це обіцяє дуже суттєво змінити ситуацію не тільки в регіоні, але й в Україні в цілому…

Більше новин політики читайте на Depo.Влада