Чому ЄС бреше і брехатиме нам про безвіз

Україна отримає безвізовий режим лише тоді, коли європейці частково знімуть санкції з Путіна

Вадим Денисенко
політолог
Чому ЄС бреше і брехатиме нам про безвіз…

Але нашим політикам вигідніше говорити про інше – про електронне декларування, продажність парламенту чи про те, як ідеалісти європейці хочуть побачити мільйон нових мігрантів, особливо з Донбасу

Анатомія зради

Для того, щоб зрозуміти, що твориться в головах українців, варто просто почитати "Фейсбук". Типовий житель соцмереж свято впевнений, що через рядок в законі про електронне декларування чесні європейці відмовили нам у безвізі. І тут варто подивитися на "анатомію зради". Спочатку в соцмережах кричали, що головною проблемою є те, що декларування вводиться з 2016 року. Виявилося, що це брехня. Апофеозом стала заява з трибуни Ради, що не потрібно декларувати майно. Насправді, не потрібно лише в 2016 році декларувати вартість (!) майна, яке не приносить прибуток. Потім кричали про те, що європейці вимагають кримінальну відповідальність уже з цього року, а не з наступного, як було записано в законі. Але і це європейцям не цікаво. Як виявилося, головною проблемо є звуження кількості членів родини, які будуть декларувати своє майно. Чи є це суттєвою правкою? Якщо дуже спростити ситуацію, то якщо зараз майно записувалося на дітей чи дружин, то потім буде записуватися на двоюрідних братів, дядьків і тіток. В ЄС не можуть про це не знати і їхні тривоги щодо цього закону – це лише привід крутити носом.

І тут, головними помічниками європейців є парламентські єврооптимісти, які з приводу і без приводу біжать до послів країн ЄС і говорять про зраду. Перша заява Томбінського про цей закон з’явилася ще до того, як він опинився в профільному комітеті ВР. Посол Томбінський навіть теоретично не міг його побачити, не те що прочитати.

Чому нас прив’язали до голландців?

В соцмережах ніхто навіть не хоче подумати, чому ЄС офіційно прив’язала нас до Голландії. Справа в тому, що цей референдум Україна програє. І шансів на те, що ми його виграємо майже нема. Можна говорити про антиімігрантське лобі, яке перемогло в ЄС, як це роблять деякі політики. Насправді – в ЄС просто не хочуть нам давати безвіз. Ну навіщо європейцям давати безвізовий режим країні, яка зараз знаходиться в стані війни з Росією. При чому наслідки цієї війни нікому не зрозумілі. Європейці бояться хвилі мігрантів з України, точно так, як зараз вони бояться хвилі мігрантів з Близького Сходу. Можна не сумніватися, що ми отримаємо безвіз лише тоді, коли ЄС зрозуміє, що війни з Росією не буде. І саме тоді, разом із частковим зняттям санкцій з РФ, ми отримаємо безвіз.

На жаль, ми живемо в ілюзії якогось ідеалістичного світу, де добрі і хороші європейці чи американці допомагають нам вийти з кризи. Ми вигідні Західному світу, як колонія. Колонія, яка не піднімає голови і робить все, що їй кажуть. Колонія, яка має постачати трохи зерна, трохи боротися з корупцією і постачати в сусідні країни дешеву робочу силу. При необхідності – країна може бути військовим буфером з Росією. Що маємо робити ми? Ми маємо розвивати свою економіку і виходити зі стану колонії. Чи хоче цього влада? Ні. Чи хочуть цього єврооптимісти? На жаль, також ні. Перші хочуть продовжити красти. Другі хочуть зайняти місце перших. Тільки на відміну від перших, єврооптимісти пройшли своє становлення, як особистостей на тому, що гралися в те, хто перший донесе інформацію європослу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme