Як Аваков зібрав роту "піджаків" у Раді

Очільник МВС, який відмовляє пересічним українцям в праві на вільне володіння зброєю, чомусь аж ніяк не соромиться масово озброювати високопосадовців
Depo.Влада
16 червня 2016 14:00
ФОТО: depo.ua
Як Аваков зібрав роту "піджаків" у Раді
Як Аваков зібрав роту "піджаків" у Раді

Днями в ЗМІ потрапила чергова інформація про нагородження Міністерством внутрішніх справ народних депутатів вогнепальною зброєю. Після не надто вдалих намагань МВС не ділитися з суспільством цією "персональною інформацією", в МВС врешті визнали – за весь час роботи Арсена Авакова нагородну зброю отримали аж 88 народних обранців. Звісно, що прізвища щасливих власників вогнепалу в МВС ніхто не назвав. Тим не менше цифра вражає. Якщо припустити, що Аваков роздавав зброю виключно своїй фракції "Народного фронту", то фракція уже має бути озброєною поголівно. Просто час формувати та відряджати в АТО нову роту...

Дещо дивує і формулювання, з яким нагородна зброя вручалася чиновникам – "за особливі заслуги у захисті конституційних прав і свобод людини і громадянина, зразкове виконання службового та громадянського обов'язку, честь і доблесть". Де і як проявляли "честь" і особливо "доблесть" 88 нардепів – питання, щонайменше дискусійне, і щось підказує, що окрім Авакова в діях більшості нардепів ніхто особливої "доблесті" не помітив. Виявлення сміливості під час періодичних бійок в раді – не зовсім те, за що варто нагороджувати.

Як Аваков зібрав роту "піджаків" у Раді - фото 1

Роздає Аваков зброю не лише нардепам. Не так давно усі українські ЗМІ облетіла новина про нагородження Арсенія Яценюка в часи його прем'єрства пістолетом-кулеметом "Томпсон" та кулеметом "Максим", секретаря РНБО Олександра Турчинова "товаришем Маузером", голови Державної казначейської служби Тетяни Слюз дамським пістолетом ПСМ тощо. Отже Аваков дарує зброю усім високопосадовцям при чому не лише звичайні пістолети "Форт", а ще й раритетні зразки, в тому числі і автоматичні.

Тут варто зазначити, що Арсен Борисович не вигадав нічого принципово нового. Традиція одарювати високопосадовців зброєю існує в Україні всі часи незалежності, і Революція Гідності нічого в цьому не змінила. Навіть навпаки – в час війни на Донбасі роздавання подарункової зброї виглядає особливо "в тренді". От тільки Авакову з цим трендом краще зав'язувати і причин для цього більше ніж достатньо.

Для більшості народних депутатів, міністрів чи інших чиновників персональна вогнепальна зброя – це така собі чоловіча іграшка, адже для виконання чиновницьких функцій зброя їм геть непотрібна. Якщо в мирний період на розваги у вигляді стріляння в тирах з нагородної зброї можна дивитися як на одну із забавок багатих та успішних, то в час, коли щодня на фронті гинуть українці, дарування високопосадовцям мілітарних іграшок виглядає певним блюзнірством. Звісно, це не стосується бойових офіцерів, яких нагороджувати особистою зброєю потрібно і доречно.

Як Аваков зібрав роту "піджаків" у Раді - фото 2

Якщо ж не військовий чиновник раптом нестримно хоче постріляти, то завжди можна сходити до військомату, де із задоволенням нададуть таку можливість, і на полігоні, і навіть в цілком реальних бойових умовах. Ну, а якщо дуже вже кортить шмаляти, а зв'язуватися з військом лячно, то майже кожен нардеп має кошти аби цілком законно придбати собі пістолет чи навіть дробовик, так би мовити на загальних підставах.

Особливої пікантності ситуації додає той факт, що Арсен Аваков неодноразово заявляв, що є принциповим противником надання українцям права на вільне володіння вогнепальною зброєю (нардепи та інші високопосадовці, на відміну від решти громадян, таке право, нагадаємо, мають). Мовляв, "емоційно дестабілізовані" українці перестріляють один-одного. Тобто, пересічних українців пан міністр вважає неврівноваженими психами чи ідіотами, які, тільки дай їм зброю, почнуть шмаляти в усі боки, але чомусь геть не припускає, що парламентарі, яким він особисто і без усяких медкомісій роздає бойову зброю, робитимуть рівно те саме. Наскільки подібна позиція кореспондується з демократичними принципами рівності усіх перед законом, зайвий раз пояснювати не треба.

До того ж Аваков просто ображає українських громадян, вважаючи їх недорозвиненими створіннями, та особисто риє прірву між елітою та народом. А це в українських реаліях закінчується не завжди добре, в разі чого Янукович підтвердить.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада