Чому Аваков ніколи не напише заяву на звільнення

Інформаційний вкид про відставку Арсена Авакова - це фейк, яким хочуть зайвий раз потролити Арсенія Яценюка
Depo.Влада
20 серпня 2015 16:15
ФОТО: depo.ua
Чому Аваков ніколи не напише заяву на звільнення
Чому Аваков ніколи не напише заяву на звільнення

Останні дні ЗМІ, правда не надто відомі та авторитетні, почали поширювати новину про те, що Арсен Аваков уже написав заяву на звільнення з посади міністра внутрішніх справ. Більшість, звісно, на цю "качку" не купилася, але певний інформаційний ефект "відставка" Авакова таки мала, принаймні у вигляді галасу у соцмережах.

Подейкували, що піти у відставку Авакова змусив лист Генеральної прокуратури, в якому Кабмін інформували про "початок перевірки дотримання вимог законодавства співробітниками міліції, зокрема міністра, при здійсненні своїх повноважень".

"Зокрема, слідчі ГПУ мають намір перевірити факти перевищення службових повноважень та службового підроблення з боку міністра внутрішніх справ та його підлеглих, а також факти зловживань при проведенні тендерних закупівель. Крім того, в ГПУ попередили, що найближчим часом почнуться допити слідчих МВС і міністра", - нібито розповідали джерела в Кабміні, додаючи, що заява Авакова найімовірніше буде задоволена.

Звісно, жодної заяви Аваков не писав, більше того, не збирається це робити в осяжному майбутньому. А от поява в інформпросторі подібних фейків пов‘язана з переговорами, що наразі тривають між прем‘єром Арсенієм Яценюком та президентом Петром Порошенком щодо майбутнього переформатування Кабміну.

За даними наших джерел, переговори проходять не просто, і Яценюку критично важливо зберегти за собою принаймні чотири портфелі у Кабміні, які допоможуть і йому і його політичній силі зберегти певний вплив. Перш за все, це посада прем‘єра, яку Яценюк залишати не планує, друге - це посада міністра юстиції, третє - міністр Кабміну. Ну і по-четверте, це посада міністра внутрішніх справ, яка дозволяє піаритися і героїчними нацгвардійцями на війні з Росією, і новими поліцейськими на красивих автівках, і затриманими корупціонерами, і багато чим іншим. Все решта "Народний фронт" може взяти посадами заступників в міністерствах. 

Розуміючи таку важливість Арсена Борисовича для Арсенія Петровича, в мережу і вкидаються фейки про його відставку. Інформвійною це вважати, звісно, аж ніяк не можна, швидше за все, це такий собі тролінг, покликаний зайвий раз подратувати Яценюка під час переговорів.