Чому Аваков не звільняє скандальну людину Ляшка

Вимога голови Нацполіції України Хатії Деканоїдзе щодо звільнення Іллі Ківи може стати чудовим приводом для того, щоб грузинська полісменша подала у відставку
Depo.Влада
22 квітня 2016 16:15
ФОТО: depo.ua
Чому Аваков не звільняє скандальну людину Ляшка
Чому Аваков не звільняє скандальну людину Ляшка

Не зовсім зрозуміло, що ще треба зробити, щоб міністр внутрішніх справ Арсен Аваков все ж таки звільнив начальника департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції України Іллю Ківу. "Перли", влаштовані Ківою протягом останніх півроку, давно б звели з чиновницького світу будь-якого іншого персонажа. Але не Ківу, який відомий тим, що відмовлявся від психологічного тестування та переатестації, та прогулювався вагоном потягу Львів - Київ з пістолетом в штанях без кобури, порушуючи правила носіння зброї.

Для того, щоб розуміти, чому його прикриває Аваков, варто зазначити, що Ківа – ліпший друг одіозного лідера "Братства" Дмитра Корчинського, з яким вони близько товаришують. Тут варто звернути увагу на те, що дружина Корчинського – Оксана Корчинська, є нардепом від Радикальної партії Олега Ляшка. Корчинська, яку запитували про Ківу, стверджує, що він - справжній герой і не вилазив з передової в зоні АТО. "Так - він простий хлопець. Так - він не вміє говорити, але сміливий", - сказала вона. Якщо враховувати цей цікавий ланцюжок, можна припустити, що "дах" Ківи криється у стінах Верховної Ради.

Втім, сам Ківа ніби робить все, для того, щоб його таки зняли з посади. Останньою краплею стало його інтерв'ю, де "Остапа понесло". Ківа розповів і про те, що витрачав по 20 тисяч доларів на повій, і про те, що боїться "АТОшніков, яким нічим зайнятися, а рука тільки до автомата і звикла". Вишенькою на тортик стала заява Ківи про те, що Хатія Деканоїдзе намагається звільнити його під різними приводами, в тому числі через незговірливість.

Вочевидь, Ківа, щось знав, бо вже наступного дня Деканоїдзе зробила офіційне звернення до Авакова з вимогою звільнити головного борця з наркотиками. "Я подаю документи на звільнення Ківи і дуже сподіваюся, що міністр підтримає, тому що його слова, особливо про АТОшників, – це неприйнятно", - сказала вона.

Чи звільнить Аваков свого підлеглого після подібної заяви Деканоїдзе? Робити це все рівно доведеться. Втім, варто розуміти, що грузинська чиновниця своїм кроком зіграла на випередженням. Адже у разі відставки Ківи, вона буде – на коні. А якщо ні – то Деканоїдзе отримає всі підстави для того, щоб красиво піти у відставку. Мовляв, Аваков мене не чує. Враховуючи анонсований ухід грузинської команди в опозицію, це було б цілком логічним рішенням представниці команди Саакашвілі.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада