Чому Аваков має відкрити справу на Шабуніна

Деякі наші політики ризикують допіаритися до краю, заваливши всю владну систему стримувань та противаг
Depo.Влада
14 вересня 2016 12:00
ФОТО: depo.ua
Чому Аваков має відкрити справу на Шабуніна
Чому Аваков має відкрити справу на Шабуніна

Бажання похвалитися й показати свою крутість – це бич наших політиків. Заради красивого слівця вони можуть нашкодити не тільки собі, але й іншим. В інтерв’ю одному з телеканалів генеральний прокурор Юрій Луценко заявив про відкриття кримінального провадження проти голови МВС Арсена Авакова. Причому, схоже, зробив він це просто для того, щоб продемонструвати свою всемогутність. "Я щодня отримую листи від кількох десятків осіб, в тому числі і від пана Шабуніна, за листом якого точно так само порушив кримінальну справу, ви не повірите на кого, на міністра внутрішніх справ Авакова, тому що всі однакові. Всі звернення в ГПУ мають однаковий процесуальний статус", - заявив Луценко.

Нібито нічого й не сказав – справді можна подати заяву хоч на Папу Римського – й ГПУ по ідеї (хоча це чомусь не стосується простих смертних) має відкрити провадження і почати розслідування. Втім, така заява Луценка виглядає відвертим наїздом на Авакова. Мовляв, у разі чого тебе чукають слідчі та СІЗО. Знаючи гарячий кавказький характер голови МВС, можна прогнозувати, що таке він не полишить. Тим паче, МВС також має можливість будь-кому зробити життя не дуже солодким.

До чого це може призвести? До війна всіх проти всіх на владній вертикалі. Авжеж, для пересічного громадянина – це кумедне шоу. Луценко відкрив справу проти Авакова, Аваков може відкрити справу проти Шабуніна або того ж Луценка. Весело, але абсолютно непотрібно... 

Існує дві основні проблеми, пов’язані з таким сир бором. По-перше, вся ця абсолютно нікчемна боротьба вбиває і без того дуже кволі рейтинги політсил, що позиціонують себе владою. По-друге, удари по Авакову – це удари по "Народному фронту", а отже по коаліції. Якщо Луценко почне серйозно копати, то може докопатися до перевиборів Верховної Ради.

Але недовіра до влада – величезна. Як влада збирається вигравати вибори в такому разі – абсолютно незрозуміло. До речі, це стосується не тільки влади, але в принципі, всього політикуму. Антикорупціонери і корупціонери змішалися в одну купу, у якій народ вже не може відокремити одне г…но від іншого.

Можливо, ситуація зміниться на краще протягом найближчих півтора-два роки. Як-ніяк нижче падати Україні в економічному плані, здається, вже нікуди. Тому підйом економіки плюс відсутність сварок усередині влади – це єдина запорука до того, що ситуація в Україні більш-менш стабілізується. Інакше всім треба йти на вибори, програвати…

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада