Чому Аваков шукає Каськіва в ФБ, а не займається його поплічником у владі

Активізація ловлі злочинців з боку МВС дивним чином збігається з "зальотами" керівництва. Про "подвиги" Владислава Каськіва всі знали давно
Depo.Влада
14 травня 2015 10:25
ФОТО: depo.ua
Чому Аваков шукає Каськіва в ФБ, а не займається його поплічником у владі
Чому Аваков шукає Каськіва в ФБ, а не займається його поплічником у владі

Поява справи проти нього зараз викликає небезпідставні підозри вважати, що це зроблено задля відволікання уваги від історії з вже екс-заступником Авакова - Сергія Чеботаря.

Чого у Арсена Авакова не відняти - так це пафосу. У своєму учорашньому блозі Арсен Борисович настільки барвисто розписав схеми, у яких був задіяний Владислав Каськів за часів своєї діяльності у Держінвестпроекті, що склалося враження ніби голова МВС тільки вчора дізнався про те, хто ж такий Каськів, і чим він займався на своїй посаді. Загальна фабула написаного Аваковим наступна: встановлено, що службові особи Держінвестпроекту, за попередньою змовою групою осіб, із службовими особами "ДП" Державна інвестиційна компанія", ТОВ "Боржава резорт", ТОВ "Біоннік Девелопмент", ДП "Ел Ен Джі Термінал", ТОВ ТД "Борисфен", ДП "Дирекція з будівництва та управління проектом "Повітряний експрес", ДП "Грін Енерго ", ДП "Національний проект "Відкритий світ" та інших підприємств - в 2012-2013 роках заволоділи грошовими коштами в сумі близько двох мільярдів гривень.

Виникають закономірні питання: чому цю справу відкрито тільки зараз, а не рік тому? Адже про "подвиги" Каськіва всі знали давно і історія з лижним інструктором не є ні для кого секретом.

Окрім того, незрозуміло, якщо вже така шалена корупція спостерігалася у Держінвестпроекті з 2012 по 2013 рік, то де гарантія, що вона щезла зараз. Тим паче, що після того, як у березні минулого року Каськів, по суті, втік з посади, його місце зайняв його близький товариш та компаньйон Сергій Євтушенко, з яким вони разом були у "ПОРІ", а пізніше працював у низці компаній, пов'язаних з Держінвестпроектом. Зокрема, він був головою Координаційної ради державного підприємства "Національний проект "Ел Ен Джі Термінал" - одною з фірм, яка за даними Авакова, займалася відмиванням багатомільйонних оборудок. Цікаво, скільки ще просидить на своїй посаді Євтушенко, доки до нього доберуться аваковські хлопці? Рік, чи два?

Вочевидь, каталізатором бурхливої діяльності Авакова стала заява парламентської фракції "Самопоміч" про ініціацію відставки міністра. "Це хороший історичний факт, що при міністрі МВС Арсені Авакові з'явилися добровольчі батальйони, і при ньому на роботу прийшла Ека Згуладзе, яка почала заново проводити набір міліції в патрульні служби Києва, Одеси та Львова. Але в усьому іншому, Аваков, фактично, зберіг міліцію Захарченка разом з її тотальною корумпованістю та круговою порукою", - зазначив нардеп Єгор Соболєв, явно маючи на увазі історію з засупником Авакова Сергієм Чеботарем. І хоча шансів на звільнення Авакова у "Самопомочі" немає - радше ініціатива Єгора Соболєва виглядає як цілеспрямований фальстарт - для Арсена Борисовича скандал зі звільненням Чеботаря є чітким сигналом до дій.

Тому можна очікувати, що окрім Каськіва скоро з'являться інші фігури, проти яких почнуться розслідування. Їх діставатимуть з нафталіну, розповідатимуться страшні історії, про які й так знають всі. Але, на жаль, є великі сумніви у тому, що ці справи будуть доведені до логічного завершення. Головною хворобою наших правоохоронних органів є те, що для них головне не результат, а процес...