Чому американцям доведеться бути акуратними з єврооптимістами

Зашквар молодих і перспективних політиків з недешевою нерухомістю дехто з експертів схильний пов’язувати зі зміною посла США

Політичний оглядач
Чому американцям доведеться бути акуратн…

Наші єврооптимісти, окрім гучних антикорупційних звинувачень, відомі дружбою з американськими і європейськими дипломатами. Особливо гарні стосунки у них склалися з колишнім амбасадором Джеффрі Паєтом. Декого з молодих політиків навіть звинувачували в тому, що вони регулярно бігають до американського посольства, носять туди у «дзьобику» інформацію, через це там українські реалії бачать їхніми очима. Зміна Паєта на Марі Йованович стала викликом для депутатів-бігунців, адже виникла потреба у налагодженні з нею таких само довірливих стосунків, як з попередником.

Одним із доказів процесу пошуку дружби експерти називають інтерв’ю пані посла «Європейській правді», яка є медіа-майданчиком єврооптимістів. Дещо із сказаного Йованович дуже не сподобалося політично активним громадянам, а ще більше їх зачепили деякі запитання журналістів видання. Особливо питання про «Інтер».  

Дійсно, приїзд пані Йованович в Україну дивним чином співпав з квартирним зашкваром спочатку Сергія Лещенка, а зараз і його давньої партнерки Світлани Заліщук. Вони вважають, що їх цькують через антикорупційну позицію, а ось їхні опоненти апелюють до того, що квартирний скандал виник з іншої причини – якби і Лещенко, і Заліщук відразу сказали чисту правду про фінансові джерела для придбання недешевої нерухомості, шум навколо них швидко б вщух. А коли існують секрети, всім цікаво докопатися до істини. То ж ці двоє мають кивати лише на себе.

Лещенку ще довго згадуватимуть і «Сбербанк Росії», і оповіді про позичені гроші, а Заліщук – фінансову допомогу від шведа. А ще докопуватимуться до їхніх попередніх заяв, шукатимуть «блохи» в їх громадській діяльності. От, приміром, пані-депутат у 2014 році у дописі про свою поїздку з таксистом-переселенцем розповіла, як заходить до своєї холодної однокімнатної квартири, у під'їзді не надто пахне, сусіди не можуть навчитися викидати сміття в контейнери, трубу у неї розірвало, холодильника немає, бо зламався, але все ж повертається вона додому. Тепер, виявляється, ще в 2013 році нею була задекларована квартира на 158,7 квадратів. І до чого лірика про трубу і холодильник?

Якщо ж вірити у версію, що квартирний скандал організували опоненти Лещенка і Заліщук, а не вони самі «спалилися», то для цього обрано дуже вдалий момент – зміну американського посла. Пані Йованович тепер доведеться бути досить акуратною у контактах з нашими єврооптимістами, громадськими активістами – антикорупціонерами, тому що вони вже не сприймаються суспільством в якості моральних авторитетів. Навіть, якщо скандали уляжуться і ці діячі доведуть свою чесність, осад залишиться. Та й, вочевидь, за бажання можна знайти інші плями на мундирах тих, кого в певних колах називають «агентами впливу». Приміром, їхні контакти з олігархами чи навіть Росією точно розчарують американців.

Для самих цих молодих людей охолодження стосунків з американськими друзями становлять значну небезпеку. Тут і можливі проблеми з грантами, з поїздками за океан. А головне – вони не зможуть козиряти підтримкою у Штатах. І так втрачатимуть цікавість для можливих інвесторів їхніх політичних проектів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme