Чому Ахмєтов не прийшов до свого друга "прем’єра" Колєснікова

Сьогоднішнє оприлюднення під егідою «Опозиційного блоку» складу «тіньового уряду» дає всі підстави стверджувати про розкол у стані екс-«регіоналів»
Depo.Влада
31 березня 2015 17:30
ФОТО: depo.ua
Чому Ахмєтов не прийшов до свого друга "прем’єра" Колєснікова
Чому Ахмєтов не прийшов до свого друга "прем’єра" Колєснікова

Нудне збіговисько представників «п'ятої колони» в чергове показало, що, незважаючи на кардинальну зміну політичної ситуації, для декого все залишалося по-старому. Класичні «регіоналівські» лекала, які вже давно набили оскомину, знову з'явилися під час презентації нового «тіньового уряду». Ті ж біло-голубі кольори, ті ж абсолютно загально-пафосні фрази та загальний «одобрямс». Необхідно зауважити, що зараз стає очевидно, що деякі основні спонсори «Оппоблоку» вже готові потихеньку зіскочити з цього корабля.

Головне свідчення цього те, що основний костяк цього утворення - це люди, пов'язані з Рінатом Ахмєтовим.

Про давні стосунки Колєснікова та Ріната Леонидовича відомо всім. Хоча й цікаво, що заради крісла «прем'єра» Борис Вікторович навіть приїхав в Київ з Москви, де він живе майже невилазно більше року. Одне з крісел віце-прем'єрів дали Наталії Королевській, якій Ахмєтов неодноразово допомагав з медіа-підтримкою. Ще одним віце-прем'єром став Олександр Вілкул - людина, яка має давні стосунки з не так давно найбагатшою людиною України. Ще два віце-прем'єра - Михайло Добкін та Вадим Рабинович - вочевидь, отримали свої місця по квоті Віктора Медведчука, з яким зараз і водиться Ахмєтов.

Якщо говорити про «рядових тіньових міністрів», то тут всі люди так чи інакше пов'язані з Ахмєтовим. «Мінфін» очолює Віктор Скаршевський, який засвічений в Інтернеті як заступник директора з енергетичної політики і зміни клімату компанії «Метінвест» Ахмєтова. «Мінюст» віддали Юрію Котлярову, який обіймав посаду заступника юрдепартаменту «Укртелекому», який також належить РЛА. «Еколог» Павло Жила, який при Януковичі був головою Держекоінспекції має зв'язки з Вілкулом.

На перший погляд дивним виглядало рішення Костянтина Стогнія ввійти у цю «шайку-лійку». Але треба розуміти, що Стогній давно пов'язаний з «регіоналами», і навіть був радником голови МВС Анатолієм Могільовим, що не заважає йому й зараз працювати на телеканалах у Віктора Пінчука. Те, що Пінчук - у темі, свідчить, що міністром інфраструктури і транспорту став Володимир Шемаєв - людина, яка на останніх виборах була №1 виборчого списку «Блоку лівих сил», а заодно працює старшим аналітиком ТОВ «Інтерпайп Україна» - головної компанії Пінчука.

Аналізуючи склад «уряду», не можна не звернути увагу на те, що тут майже відсутні люди ще одного головного «спонсора» проекту Сергія Льовочкіна. Хоча сам Сергій Володимирович на шоу був присутній, а один з «газовиків», голова фракції «Опозиційного блоку» Юрій Бойко навіть виступив з промовою. Однак в «уряді» місце знайшлося лише для Михайла Папієва, який став головним по «соціалці».

Як розповіли depo.ua джерела серед екс-«регіоналів», останнім часом «Опозиційний блок» тримається на чесному слові. Ахмєтов, вочевидь, вирішив поставити все на «Опоблок», тому й окупував «тіньовий уряд». У свою чергу, Льовочкін зараз готується до розробки нових проектів під місцеві вибори, і «Опоблок» ним розглядається далеко не як найбільш пріоритетний проект. Серед політтехнологів з оточення Льовочкіна висловлюються певні сумніви щодо перспектив «Опозиційного блоку» без проведення ребрендигу. Враховуючи появу партії «Відродження» Хомутинніка, який прогнозовано максимально працюватиме по прифронтовим регіонам, де відбиратиме в «Опоблоку» їх відсотки. Тому Льовочкін традиційно під час виборів розкладатиме яйця у різні кошики, намагаючись отримати максимальний зиск з усіх проектів. Тому й віддав «тіньовий уряд» Ахмєтову та Мєдвєдчуку.

У всій цій епічній історії без відповіді залишилося лише одне питання: чому сам Рінат Ахмєтов не прийшов вшанувати увагою свого «тіньового» прем'єра Колєснікова...

Фото: Украинское Фото, ru.tsn.ua