Чому адвокат Януковича захищає "вбивць Бузини"

Скандальна і голослівна заява адвоката Андрія Федура про те, що вбивство Олеся Бузини ймовірно було скоєно працівниками українських спецслужб, автоматично дала "кісельовим" нову сюжетну лінію. І заодно суттєво зіпсувала довіру до лінії захисту
Depo.Влада
31 липня 2015 12:30
ФОТО: depo.ua
Чому адвокат Януковича захищає "вбивць Бузини"
Чому адвокат Януковича захищає "вбивць Бузини"

Після епічної історії з отриманням ДНК за допомогою жувальної гумки матері одного з підозрюваних, здавалося придумати якийсь ще більш оригінальний поворот у справі вбивства Олеся Бузини було важко. Але скандально відомий адвокат Андрій Федур таки спромігся це зробити. В результаті, рівень абсурдності ситуації виріс до межі. "Я вважаю, що вбивство Олеся Бузини було здійснене працівниками спецслужб. Яка причина і яка мета цього, для чого це зроблено і ким організована ця провокація - це робота прокуратури, міліції та інших правоохоронних органів. Це моє на сьогодні глибоке переконання", - заявив Федур на прес-конференції у "Інтерфакс-Україна". Ну, а де б ще виходити з такими заявами...

Коли ж прозвучало уточнююче запитання журналіста щодо працівників спецслужб якої країни йде мова, адвокат заявив: "По тому, що я бачу, як відбувалася ця ситуація, я упевнений, що це робота працівників спецслужб. Очевидно, що українських. Інше питання, на кого вони працюють, хто у них куратор, хто це планував і з якою метою, тому що, на моє глибоке переконання, вбивство Бузини - це відверта брудна провокація. І я говорю, що це наші спецслужби, без наших не обійшлося". Кінець цитати.

Варто трохи прояснити, хто такий пан Федур, і з якого дива він вирішив влаштувати подібну провокацію, яка матиме широкий відгомін за кордоном і особливо в Росії. Варто зауважити, що Федур - це приблизно той самий рівень адвокатської думки, як, наприклад, у Тетяни Монтян. Тобто головна ціль спрямована на максимальну скандальність. Власне можемо пригадати деякі справи, у яких фігурував Федур. За час своєї роботи він встиг  представляти в судах Лесю Гонгадзе, Бориса Колеснікова, пастора Сандея Аделаджу, Костянтина Затуліна. Федур також намагався оскаржувати призначення Святослава Піскуна на посаду Генерального прокурора та, навіть, захищав президентство Віктора Януковича у Вищому адміністративному суді у 2004 році разом з Оленою Лукаш. Олена Леонідівна зараз втекла, а Федуру - все дарма.

Чому адвокат Януковича захищає "вбивць Бузини" - фото 1

Доводиться констатувати, що поява такого адвоката вже автоматично викликає певну недовіру до позиції захисту підозрюваних у вбивстві Бузини Андрія Медведька та Дениса Поліщука. Адже до цього часу ставлення до молодих хлопців, яких затримали на підставі жуйки, а також під час порушення низки процесуальних норм, було радше співчутливе. Тепер після заяви Федура про "слід спецслужб" це ставлення кардинально змінюється. Ну, навіщо українським спецслужбам вбивати Бузину, і влаштовувати провокацію проти власне себе.

Єдиний, хто може бути задоволеним появою Федура - це Аваков та його підлеглі, які дуже сильно погоріли на своїх заявах за результатами слідства. Тепер на фоні теорії Федура розповіді керівництва МВС виглядають навіть більш реалістичними. 

Що ж стосується підозрюваних, то таких адвокатія як Федур і ворогу не побажаєшь. Головною його метою буде скандальний піар, який їм явно не чим не допоможе. Залишається питання звідки взявся Федур у цій справі? Патронували підозрюваних у вбивстві Бузини Ляшко, який зараз дружить з Коломойським та нардепи від "Свободи",а заставу за них вносив Олексій Тамразов, якого підлеглі Авакова пов'язують з сином Януковича. Утім, хто б не залучив Федура до справи, йому доведеться червоніти. Якщо, звісно, звернутися до цього відомого адвоката не прийшло в голову нашим "друзям" з сусідньої держави. 

Фото УНІАН