Шоу в Tesla: Яких ворогів отримає Зеленський після чисток в "Слузі народу" та Кабміні

Чергове Тесла-шоу від Зеленського недарма з’явилося напередодні з’їзду "Слуги народу". Його можна вважати останнім попередженням для тих, хто грає не за правилами Банкової

Політичний оглядач
Шоу в Tesla: Яких ворогів отримає Зеленс…

У неділю має відбутися з’їзд партії "Слуга народу". Не секрет, що у цьому політичному проекті, бо партією у традиційному сенсі "СН" ще не стали, вистачає невдоволених. Причому ці невдоволені регулярно виносять сміття з хати. Його відразу підхоплюють ЗМІ, блогери й політичні опоненти, і розносять у вуха й очі громадян. Тому недільне зібрання "зелених" має стати значною мірою переломним: або внутрішні чвари триватимуть, роз’їдаючи віру виборців Зе-команди у правильність свого голосування весною і влітку, або партійне керівництво чітко окреслить групу осіб, від якої позбуватимуться.

Читайте також: Дедлайн для уряду, чистки і посадки та Швейцарія в Станиці Луганській: Що розповів Зеленський у Tesla Богдана

На це вказує і попередження, яке прозвучало від Зеленського: "Є мінуси з приводу статистики голосування того чи іншого депутата, але ми за всім цим слідкуємо, і серйозні висновки будуть зроблені до кінця цього року. Тобто кожен депутат повинен розуміти, що він має голосувати за закони, які потрібні суспільству… У нас у Верховній Раді демократія. Але поки що". За статистикою голосувань слідкують не тільки на Банковій. Наприкінці жовтня LIGA.net підрахувала, що Олександр Дубінський не голосував у 30% випадків, Жан Беленюк – у 45%, Олександр Завітневич – у 51%. При цьому Беленюк і Завітневич пропустили 37% і 48% засідань відповідно, а Дубінський до Ради приходив, але не голосував. Також, вказували автори дослідження, при голосуванні за важливі проекти з'являється прикордонна група депутатів: вони і не опозиція, і не вірні солдати монобільшості: Дмитро Гурін, Микола Галушко, Геннадій Касай, Ростислав Тістик, Ганна Бондар, Едуард Прощук, Ольга Василевська-Смаглюк. Це переважно мажоритарники. Раніше, у вересні, "Слуг", які пропустили найбільше засідань, порахували у Комітеті виборців. У їхньому переліку також була частина з вище названих осіб.

Тобто, ми до того, що список депутатів, від яких можуть позбавитися до кінця року (а сюди, мабуть, варто додати і тих, які знеславили "Слуг" персональними скандалами – Євген Шевченко, котрий роздавав коментарі російським каналам, В’ячеслав Медяник, у переписці якого помітили спробу щось вирішити у непрозорий спосіб, хтось – або Борис Приходько, або Антон Поляков, що затіяли серйозні розбірки між собою, ну і на суворий вердикт очікує "ловелас" Богдан Яременко), відомий. І Банковій, і суспільству. Тому в разі виключення одних "штрафників" і не виключення інших відразу виникнуть питання.

Але послання Зеленського було не лише до депутатів, а до урядовців. У цілому позитивно характеризуючи роботу уряду, президент з Тесли послав чіткий сигнал: "Якщо вони не впораються – теж, чекаємо до кінця цього року. Хто не зможе, з тим будемо прощатися". Для того, щоб зрозуміти, хто не зможе, урядовцям поставлені завдання, які вони мають виконати.  5 листопада Зеленський провів зустріч з урядом та керівництвом Верховної Ради, де були поставлені чіткі задачі. Більшість дедлайнів збігає 31 грудня. То ж, не виключено, хтось з урядовців до Різдва ризикує втратити посаду. Цікаво, що найбільше завдань отримав міністр економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов. У якого, нагадаємо, складні стосунки з "групою Коломойського" у "зеленій" команді.

Переважно поставлені задачі вирішити можна. В разі, коли монобільшість повернеться до того стану, в якому вона була в перші дні роботи парламенту. Утім слід враховувати кілька несприятливих моментів. Перший – незацікавленість у монолітності команди певних політичних гравців. Пов’язаних із "зеленими", так і сторонніх. Добре видно, як швидко підхоплюються і роздуваються скандали у "Слузі народу". Другий несприятливий момент – єдності не сприятиме й очікування "чисток". До того ж, мажоритарників-фрондистів ними особливо не налякаєш: навіть якщо їх попруть з фракції, мандати у них залишаться. І, третій момент – очищення "авгієвих конюшень", яке дійсно назріло, породить нових ворогів Зеленського. За кожним із тих, кого можуть попросити на вихід, стоїть якась група впливу в команді. І замість збалансування фракції чи уряду можна отримати ефект карткового будиночку, в забезпеченні якого багато хто дуже зацікавлений.

То ж, якщо Зеленський дійсно має намір позбавитися від людей, які розгойдують фракцію зсередини чи не ефективних урядовців, то має бути готовий до того, що отримає нових ворогів. Причому куди серйозніших, аніж та опозиція, яка сьогодні у нього є.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme