Чиновників попередили: липові посвідчення учасника АТО не врятують від люстрації

В Міністерстві юстиції та Громадському люстраційному комітеті попереджають чиновників, що їм не вдасться уникнути люстрації шляхом отримання фіктивного посвідчення учасника бойових дій в зоні антитерористичної операції
Depo.Влада
13 жовтня 2014 13:05
ФОТО: depo.ua
Чиновників попередили: липові посвідчення учасника АТО не врятують від люстрації
Чиновників попередили: липові посвідчення учасника АТО не врятують від люстрації

Про це на брифінгу в Києві заявив міністр юстиції Павло Петренко, передає ДеПо з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«Я попереджаю будь-якого чиновника або силовика, який не мав стосунку до бойового зіткнення, а хоче таким чином отримати посвідчення - це посвідчення його не врятує ні від люстрації, ні, в першу чергу, від гніву солдатів, добровольців і бойових командирів, які фактично там проливали кров», - заявив він.

«Тому це поганий шлях для того, щоб уникнути люстрації, тим більше, що інформація щодо всіх учасників бойових дій буде оприлюднена», - підкреслив він.

Голова люстраційного комітету Єгор Соболєв підкреслив, що комітет не має наміру домагатися скасування норми закону, згідно з якою особи, які підлягають люстрації, звільняються від неї у разі, якщо вони є учасниками бойових дій у зоні АТО.

«Що б вони не робили на Майдані - вони це змили кров'ю в боях», - зазначив він.

Як повідомляв ДеПо, 16 вересня 2014 року Верховна Рада з третьої спроби прийняла в цілому 231 голосом законопроект № 4359а «Про очищення влади»що передбачає люстрацію чиновників. 

25 вересня спікер Верховної Ради України Олександр Турчинов підписав закон «Про очищення влади» і передав його на підпис Порошенкові. 

9 жовтня президент України Петро Порошенко підписав даний закон.

Більш докладно про те, хто підпадає під люстрацію, читайте тут.