Чиновників змусять декларувати майно вже з середини серпня

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) з 15 серпня запустить систему електронного декларування для високопосадовців
Depo.Влада
10 серпня 2016 16:17
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.ua з посиланням на джерела у Адміністрації президента, відповідну вказівку НАЗК отримала попри те, що на наступному засіданні комісії вона мала скасувати рішення про одночасний запуск системи електронного декларування.

Відповідно до закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання посадовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру в 2016 році" у пункті 2 розділу XIII "Прикінцеві положення", "у 2016 році службові особи, які на день початку роботи зазначеної системи займають згідно зі статтею 50 цього Закону відповідальне та особливо відповідальне становище, зобов’язані подати щорічні декларації за минулий рік у порядку, встановленому цим Законом, протягом 60 календарних днів після початку роботи системи".

Таким чином з 15 серпня по 15 жовтня українські високопосадовці повинні будуть подати декларації про доходи. Варто нагадати, що у разі ненадання декларації, або спотворення інформації настає кримінальна відповідальність.

Нагадаємо, що у березні цього року президент Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання посадовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру в 2016 році". "У 2016 році цей Закон набирає чинності. Заповнювати чиновники будуть декларації в 2016 році, і відповідальність буде наступати в 2016 році ", - заявив Порошенко.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада