Чиновники, які підпадають під люстрацію, масово кинулися в суди

В Україні незабаром розпочнеться друга хвиля люстрації влади. Після закінчення перевірки чиновників центральних органів виконавчої влади після свят візьмуться за чиновників обласного рівня
Depo.Влада
5 січня 2015 08:35
ФОТО: depo.ua
Чиновники, які підпадають під люстрацію, масово кинулися в суди
Чиновники, які підпадають під люстрацію, масово кинулися в суди

Далі настане черга чиновників райцентрів. Всього до реєстру люстрованих внесено 357 осіб, передає depo.ua з посиланням на ТСН.

В одному із судів Києва у графіку судових слухань на дверях залу - як мінімум дві справи про поновлення на посаді. Звільнення з люстрації в один день оскаржують співробітники СБУ, прокуратури Київської області та два - Генпрокуратури.

До суду кинулися фактично всі, хто потрапляє під люстрацію. Кандидати на звільнення хочуть індивідуального підходу та рішення в суді оскаржують навіть ті, про кого в законі сказано досить чітко.

Самі судді пішли далі - звернулися до Конституційного суду, щоб визнати закон про очищення влади антиконституційним. Люстрація, нібито, порушує гарантії незалежності суддів. Щоправда, майнової перевірки їм не уникнути. Судді ж наполягають: мільйонні подарунки в їх деклараціях - це просто презенти.

Але уникнути звільнення - елементарно, а заодно і стати героєм. Люстраційний закон передбачає збереження посади для мобілізованих.

Злі язики подейкують, що серед чиновників неймовірні черги на поїздки в зону АТО.

До так званих гастролерів є питання в люстраційному комітеті. 70 осіб - серед них чиновники, прокурори і навіть замміністрів - пройдуть додаткову перевірку вже як учасники АТО.

А скільки тих, хто підпадав під люстрацію, але пішов з посади добровільно зі збереженням усіх вихідних виплат, підрахувати неможливо.

Нагадаємо, раніше генпрокурор України Віталій Ярема заявив, що в зоні АТО на сьогоднішній день воюють 70 прокурорів.