Чиновники на барикадах або Останні бастіони бюрократії

Безмежна любов чиновників до власних владних крісел не потребує зізнань і доказів. Заради символізуючих владу вмістилищ своїх п'ятих точок бюрократи готові битися, не шкодуючи сил та здоров'я. Якщо ж сили не рівні, високопосадовці вдаються до звичок плебсу – будують барикади. Depo.ua вирішив нагадати найяскравіші випадки барикадних боїв у владних кабінетах. Тільки за останній рік таких випадків було щонайменше шість

Чиновники на барикадах або Останні басті…

Найсвіжіший випадок трапився буквально цього четверга - голова правління «Укртранснафти» Олександр Лазорко забарикадувався у власному кабінеті, аби втриматися на посаді. Викурювати Лазорка прибув новопризначений голова Юрій Мірошник разом з бійцями «Альфи». Згодом до справи долучилися мільярдер Ігор Коломойський та міністр енергетики Володимир Демчишин.

11 грудня 2014 року Сергій Ківалов не захотів звільняти кабінет голови комітету Верховної Ради з питань правової політики. Віце-спікер парламенту Оксана Сироїд повідомила, що Ківалов захопив кабінет з вимогою, щоб його призначили заступником голови комітету. «Приміщення кабінету - це остання ниточка, тоненька соломинка, яка ще тримає Ківалова при «владі», а прямі телефони до президента та голови Верховної Ради у ньому - це останній символ його впливу на судову систему України», - написала Сироїд. Депутати-самооборонівці дали зрозуміти пану Ківалову, що не можна прикипати до крісла. «Противник з кріслом залишив приміщення», - написав нардеп «Народного фронту» Ігор Лапін в Facebook.

2 жовтня 2014 року. Олег Мусій, відсторонений від посади голови Міністерства охорони здоров'я, забарикадувався у своєму кабінеті та не пускав туди свого заступника Василя Лазоришинця, призначеного напередодні в.о. міністра.
Під будівлею міністерства збиралися активісти, які бажали провести «сміттєву люстрацію» чиновника.

1 жовтня 2014 року. Прокурор Дніпропетровської області Роман Федик забарикадувався в будівлі прокуратури, рятуючись від «народної люстрації».

21 липня 2014 року. Громадськість Одеси відвідала голову Київського районного суду Сергія Чванкіна з вимогою заповнити Люстраційну декларацію або звільнитися. У відповідь одеський чиновник забарикадувався у власному кабінеті, під прикриттям спецзагонів міліції. Впродовж 5 годин тривала блокада кабінету, після чого голова суду був виведений шляхом спецоперації.

21 березня 2014 року. Інвалідний візок, машина швидкої допомоги, близько двох десятків озброєних автоматників, народні депутати України - так залишав свій робочий кабінет голова НАК «Нафтогаз України» Євген Бакулін. Він був затриманий в рамках розслідування корупційних схем у газовій сфері. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що сума збитків тільки за трьома кримінальними справами оцінюється в $4 млрд.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme