Чиновники на барикадах або Останні бастіони бюрократії

Безмежна любов чиновників до власних владних крісел не потребує зізнань і доказів. Заради символізуючих владу вмістилищ своїх п'ятих точок бюрократи готові битися, не шкодуючи сил та здоров'я. Якщо ж сили не рівні, високопосадовці вдаються до звичок плебсу – будують барикади. Depo.ua вирішив нагадати найяскравіші випадки барикадних боїв у владних кабінетах. Тільки за останній рік таких випадків було щонайменше шість
Чиновники на барикадах або Останні бастіони бюрократії
Чиновники на барикадах або Останні бастіони бюрократії

Найсвіжіший випадок трапився буквально цього четверга - голова правління «Укртранснафти» Олександр Лазорко забарикадувався у власному кабінеті, аби втриматися на посаді. Викурювати Лазорка прибув новопризначений голова Юрій Мірошник разом з бійцями «Альфи». Згодом до справи долучилися мільярдер Ігор Коломойський та міністр енергетики Володимир Демчишин.

11 грудня 2014 року Сергій Ківалов не захотів звільняти кабінет голови комітету Верховної Ради з питань правової політики. Віце-спікер парламенту Оксана Сироїд повідомила, що Ківалов захопив кабінет з вимогою, щоб його призначили заступником голови комітету. «Приміщення кабінету - це остання ниточка, тоненька соломинка, яка ще тримає Ківалова при «владі», а прямі телефони до президента та голови Верховної Ради у ньому - це останній символ його впливу на судову систему України», - написала Сироїд. Депутати-самооборонівці дали зрозуміти пану Ківалову, що не можна прикипати до крісла. «Противник з кріслом залишив приміщення», - написав нардеп «Народного фронту» Ігор Лапін в Facebook.

2 жовтня 2014 року. Олег Мусій, відсторонений від посади голови Міністерства охорони здоров'я, забарикадувався у своєму кабінеті та не пускав туди свого заступника Василя Лазоришинця, призначеного напередодні в.о. міністра.
Під будівлею міністерства збиралися активісти, які бажали провести «сміттєву люстрацію» чиновника.

1 жовтня 2014 року. Прокурор Дніпропетровської області Роман Федик забарикадувався в будівлі прокуратури, рятуючись від «народної люстрації».

21 липня 2014 року. Громадськість Одеси відвідала голову Київського районного суду Сергія Чванкіна з вимогою заповнити Люстраційну декларацію або звільнитися. У відповідь одеський чиновник забарикадувався у власному кабінеті, під прикриттям спецзагонів міліції. Впродовж 5 годин тривала блокада кабінету, після чого голова суду був виведений шляхом спецоперації.

21 березня 2014 року. Інвалідний візок, машина швидкої допомоги, близько двох десятків озброєних автоматників, народні депутати України - так залишав свій робочий кабінет голова НАК «Нафтогаз України» Євген Бакулін. Він був затриманий в рамках розслідування корупційних схем у газовій сфері. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що сума збитків тільки за трьома кримінальними справами оцінюється в $4 млрд.

 

Мітки