Держслужбовцям дозволили не знати української, але хочуть зобов'язати вчити англійську

Верховна Рада відхилила законопроект про обов'язковий іспит з української мови для державних службовців
Depo.Влада
20 травня 2015 12:49
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє кореспондент depo.ua, лише 152 народних депутати із 339 зареєстрованих у сесійній залі проголосували за відповідний проект закону про внесення змін до Закону "Про державну службу" (щодо обов'язкового володіння українською мовою посадовими та службовими особами органів державної влади, № 1201).

Міжфракційне об'єднання "Свобода" пропонувало зобов'язати всіх чиновників складати іспит з української мови для підтвердження необхідного рівня володіння нею, порядок проведення іспитів мав затверджуватись Кабміном.

"Не можуть бути обраними або призначеними на посаду в державному органі та його апараті особи, які, серед іншого, не володіють українською мовою на рівні, необхідному для виконання ними їхніх посадових обов'язків",  - відзначається у пояснювальній записці до законопроекту. 

В той же час фракція "Блок Петра Порошенка" запропонувала  в законопроекті "Про державну службу" зобов'язати державних службовців першої та другої категорії вивчити англійську мову.

Як заявив голова фракції Юрій Луценко, "пропонуємо профільному комітету готуватися до поправок, які зобов'яжуть держслужбовців першої та другої категорії у визначений термін оволодіти англійською мовою, яка необхідна для інтеграції України у світовий простір".