Чим знаменитий суддя-"консервник" Чаус

Такого феєричного затримання судді не було з часів "колядника" Зварича
Depo.Влада
10 серпня 2016 14:30
ФОТО: depo.ua
Чим знаменитий суддя-"консервник" Чаус
Чим знаменитий суддя-"консервник" Чаус

Затримання судді Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса на хабарі – це безумовний успіх. Втім, проблема всієї цієї історії полягає в тому, що для того, аби заарештувати суддю Чауса, спійманого на хабарі - потрібне рішення Верховної Ради. Враховуючи той факт, що Рада до початку вересня знаходиться у відпустці, весь цей час суддя-хабарник, який відзначився тим, що ховав гроші у трьохлітрових банках, які закопував на городі, буде на волі. А якщо все складатиметься для нього дуже погано, то повторить успіх нардепів Клюєва-молодшого та Олександра Онищенка. Жодних перепон без рішення Ради йому влаштувати неможливо.

Насправді біографія Чауса більш ніж переконливо свідчить про те, що люстрація в Україні провалилася.  Ще у 2010 році до Вищої ради юстиції надійшло пропозиція члена Вищої ради юстиції від 30 серпня 2010 року про внесення подання про звільнення Чауса з посади судді Дніпровського районного суду Києва за порушення присяги у зв'язку з недотриманням норм законодавства при розгляді чималого список справ. Втім, ВРЮ пропозицію відхилила. І це попри те, що Чаус ухвалював низку відверто скандальних рішень.

Втім, пізніше Чаус сповна відплатив режиму Януковича за збереження своєї суддівської мантії. Під час Майдану він усіляко підтримував сторону обвинувачення у справах щодо активістів. Так, 3 лютого 2014 року Чаус позбавив на шість місяців права на керування транспортним засобом активіста Автомайдану Костянтина Вельтіщева. За даними ДАІ, він не зупинився на вимогу інспектора ДАІ під час автопробігу Автомайдану до резиденції Віктора Януковича "Межигір'я" 29 грудня 2013 року. У суді Вельтищев заявив, що він взагалі в той день нікуди не їздив, а його машина Chevrolet Niva весь день перебувала в гаражному боксі в кооперативі "Березняки-3", і це могли підтвердити в кооперативі, де ведеться реєстрація і відеофіксація транспортних засобів, що в'їжджають і виїжджають.

Вже у 2016 році ВРЮ знову розглядала питання про звільнення Чауса. Втім, посилаючись на бездоганну характеристику, надану в.о. голови Дніпровського районного суду м. Києва, виявилося, що "Чаус зарекомендував себе позитивно, кваліфікованим, досвідченим, працьовитим суддею, який добре знає та вміло застосовує законодавство України". В результаті, ВРЮ Чауса так і не звільнила.

Власне, перед цим "вміле застосування законодавства" Чаус продемонстрував у справі Геннадія Корбана. Тоді нардеп-"укропівець" Андрій Денисенко прямо у залі засідань жбурляв у Чауса пляшками "Моршинської". Попри те, що захист затягував розгляд справи, щоб суд не встиг змінити запобіжний захист протягом 72 годин, як це передбачено КПК, Чаус все ж таки відправив Корбана за грати. Але за кілька місяців, у березні той же Чаус відпустив Корбана під цілодобовий домашній арешт.

Власне епопея з Корбана і стала першою та останньою великою справою Чауса, який протягом своєї суддівської кар’єри намагався – хоч і не дуже вдало – знаходитися поза лінією недійного вогню. Тепер після банок з доларами Чаус ризикує стати ходячим мемом на кшталт сумнозвісного "колядника" Зварича.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада