Чим жила Україна: "Люстропад", сонна одеська сесія та вагітність через каштан

Україна – велика країна. Настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: "Люстропад", сонна оде…

Вибухами, перестрілками та голими людьми в транспорті вже нікого не здивуєш, та різдвяну передноворічну атмосферу українцям це не псує. Детальніше про все – в дайджесті Depo.ua.

Київ

Київські пасажири, які курсують з Лук'янівки дo Пирoгoвa, відчули себе героями казки Шарля Перро про Попелюшку. У казці гарбуз перетворювався на карету, а в Києві маршрутка каретою хоч і не стала, проте справила неабияке враження на містян після того, як її перефарбували у золотий колір. Для деяких містян потрапити на "золоту маршрутку" стало особливим знаком, а комусь було байдуже, мовляв, аби людей возила. Водій "Золотої маршрутки" зізнався, що на цьому маршруті особливо щастить АТОвцям. "AТОвці у нaс безкoштoвнo їздять, скільки б не зaйшлo", – повідомив він.

Перший грудневий сніг хоч і впав на землю, проте надовго не залишився. Грудень у столиці став продовженням листопада. Проте це не завадило меру Києва Віталію Кличку під час першого густого снігопаду перевірити роботу комунальників. В недільну ніч, замість того, аби відпочивати, він їздив Києвом і змушував дорожників швидше прибирати сніг – або принаймні робив вигляд. На одній з вулиць він побачив, що на узбіччі стоїть снігоприбиральна техніка. "Чого стоїм?", - підійшов Кличко до комунальників. Ті швиденько завели спецтехніку і поїхали чистити вулиці від снігу.

Донбас

На Донеччині 61-річний чоловік узяв до рук рушницю та поцілив під ноги меру міста Білозерське Сергію Макєєву. Чоловік мав при собі ще й гранату РГД-5, але вона не знадобилась. З рушниці він промазав, натомість все одно має купу проблем з поліцією. Меру теж є над чим поміркувати.

На календарі скоро 2018 рік почнеться, а на Донбасі досі, як при Сталіні. ійськовий суд" "ЛНР" "засудив" чоловіка на 12 років ув'язнення за те, що той співав українську пісню в барі. В ООН вже відреагували. Кажуть, що цей процес, як і інші судилища в терористичних "республіках", проходив негласно, без журналістів та громадськості. Подробиці цього "судового переслідування" не розголошуються.

Представники ОБСЄ на Донбасі моніторять ситуацію, як можуть. Лише з 12 на 13 грудня вони нарахували 1620 вибухів у Донецькій та Луганській областях. І якщо на Донеччині кількість випадків порушень режиму припинення вогню пішла на спад, то на Луганщині ця кількість, навпаки, зросла.

Львів

Ціни в грудні ростуть ледь не на все. Не забули і про проїзд. У Львові з початку наступного тижня проїзд у маршрутках вартуватиме вже 5 гривень. За старими цінами львів'яни поїздять ще пару днів. Далі в публічному транспорті відчуватимуть себе майже киянами, бо ціни на квитки у транспорті Львова майже наздогнали столичні.

На додачу кожному водію – по наліпці. Але ж наліпка - це не адмінпротокол. Отримати її можна буде від копа. Напис "За кермом Класний водій", "За кермом Надійний водій", "За кермом Я офлайн" можна буде приклеїти на авто, сфотографуватись та з хештегом #керуй запостити у Facebook чи Instagram, таким чином, підтримати акцію, яка має заохотити водіїв та пішоходів до безпечної поведінки на дорозі. Та якби ж ті наліпки дійсно допомогли – ціни б їм тоді не було!

Рівне

Поспівали і опинились у снігових заметах. Рівненські рятувальники буксиром витягали із снігових кучугур 27 учасників чернігівського церковного хору, які застрягли на автошляху Київ-Чоп поблизу села Тараканів. Музиканти поверталися з виступу у Луцьку. Водій на дорозі пропустив поворот та заїхав у сніжне поле. Зате буде, що запам'ятати артистам церковного хору про західноукраїнські дороги.

Дніпро

Тепер в Дніпровщини є своя монета. Нацбанк ввів 5-гривневу монету з 12 грудня на честь 85-річчя області. На аверсі монети зображений Троїцький собор у Новомосковську, на реверсі красується герб області. Таких монет всього 35 тисяч штук. На всіх дніпрян ніяк не вистачить.

Під час Хануки у Дніпро повернувся колишній заступник Дніпропетровскої ОДА, Геннадій Корбан, який у 2016 році поїхав з України до Ізраїлю після зміни запобіжного заходу з домашнього арешту на особисте зобов'язання. Зі слів мера Дніпра Бориса Філатова можна зробити висновок, що Корбан прилетів аж ніяк не пару днів. "Він повернувся. Мій найкращий друг. Маленький єврей, який завжди прикривав мою здорову російську спину. Я завжди знав, що це трапиться. Знав навіть тоді, коли було зовсім нестерпно. Він повернувся. Пристібайтеся. Тепер політаємо" –багатозначно натякнув мер Дніпра.

На додачу в Дніпрі можуть зникнути засклені балкони з фасадів будинків. Наступного року планують реконструювати 14 фасадів будинків, на що передбачили 70 млн гривень.Власникам квартир, які мають засклені балкони, пропонуватимуть грошову компенсацію, аби вони те скло прибрали. Розглядають і варіант компенсації бартером – містянам можуть поставити пластикові вікна. Тих власників, які на фасаді прикріплять кондиціонер чи антену – штрафуватимуть. Словом, виховують у дніпрян відчуття естетичного смаку, як можуть.

Росіянина з проукраїнською позицією Олексія Шумака так діставали на Росії, що він її покинув та переїхав до України. А днями на Дніпропетровщині йому спалили його "антипутінську" автівку. Окрім наліпки "Kill Putin" на авто ще було написано "Я вимагаю вивести з України війська РФ", та комусь це явно не сподобалося навіть тут.

Одеса

Зниклих родичів не обов'язково шукати в своєму рідному місті. Варто спробувати пошукати їх на Одещині. Дивись, і знайдуться. Отак на Житомирщіні родичі півроку шукали дівчину, аж поки вона не знайшлась в Одесі. Може, їй там було, справді, краще, але поліцейські подробиці цієї історії вирішили не розголошувати.

Коли поруч море, то чого б у нього не пірнути. Байдуже, що на дворі грудень. Це ж "моржі", у них все зовсім не так, як у інших. Пляжний сезон у них починається тоді, коли на узбережжі згортають всі бари та кафе у зв'язку з холодами, і триває аж до кінця весни. Тим, хто взимку не може вилізти з-під ковдри, варто надихатись фотографіями "моржів", для яких, чим холодніше – тим краще.

Чергова сесія одеської міськради виявилась на диво спокійною. Жодних сварок, штовханин, чи штурмів під вікнами. Незвична обстановка стала вкрай нудною для бабусь-завсідників сесії. Жіночки явно нудьгували, але ж сидіти на сесії треба – їх туди заганяють, аби сказати, що місць більше нема і не пустити активістів. Дехто впав у сон, а хтось доїдав сніданки, які не встигли з'їсти вдома. Зима і не таке з людьми творить.

Зате в новорічну ніч одесити, які прийдуть святкувати на головну площу, матимуть шанс виграти туристичну путівку. Правда, в яку саме частину світу, в департаменті культури та туризму не уточнили. Ті ж, хто нічого не виграє, танцюватимenm в новорічну ніч на Думській площі під пісні Серьоги та "ABBA Tribute". Теж непогано.

Потурбувались в Одесі і про котів. На сесії ухвалили проект рішення щодо захисту котів від жорстокого поводження. В документі прописано, що котів потрібно захищати, бо вони сприяють стримуванню багатьох небезпечних захворювань, які переносять гризуни. Окрім того, рішення вводить заборону на відлов котів. Це можна робити тільки тоді, коли тваринам необхідно провести вакцинацію або стерилізацію та лікування. А всі хто не любить пухнастиків, мають запам'ятати, що котів тепер заборонено закривати у підвалах.

Харків

Троє випускників Харківського Національного університету цивільного захисту України сколихнули інформаційний простір. Вони "працевлаштувалися" у так званому "МНС "ДНР". І якби ж на цьому все. Один із екс-курсантів, Євген Овчинніков, назвав Харків "тимчасово підконтрольною Україні територією".

Студенти Олександр Терновий та Іван Білоус з НТУ "ХПІ" теж сколихнули інформпростір, але по-іншому. Розробники створили мобільний додаток, який допомагає планувати поїздки Європою. Додаток дозволяє знаходити різноманітні пам'ятки, закусочні, за його допомогою також можна обрати місця ночівлі та відпочинку, сервіси та прокласти туристичні маршрути.

Інший харківський хлопець відзначився тим, що після присяги на плацу вирішив зробити пропозицію дівчині. Дівчина була шокована. Спочатку заплакала, але заміж вийти погодилась.

Запоріжжя

Клієнти іноді зовсім не задумуються про те, що коїться "за кулісами" закладів громадського харчування. Керуватись ціновою політикою правильно, але, як то кажуть, ресторан від ресторану різниться. В одному мелітопольському кафе на заправці сиділа миша та лизькала молоко з кавоварки. Може, запивала молоком щойно згризений шматок бутерброду, аби розладу шлунку не трапилось.

Мишей, але вже з крильцями, знайшли на підвіконні вихованці одного із запорізьких дитсадків. Кажанчики через теплу погоду вибралися з місця зимівлі, аби попоїсти, але опинилися не на вулиці, а між віконних рам. Сонних кажанів витягали з-поміж волонтери, а дітям цей процес рятування кажанів замінив похід у зоопарк.

Лоліта Мощенко з Мелітполя зуміла схвилювати Туреччину. Не лише вродою, а і голосом. Дівчина приїхала на кастинг шоу "Це голос - Туреччина", що є аналогом проекту "Голос країни" і заспівала так, що плакали не лише ті, хто був у залі, але і за кулісами.

Херсон

Буває і таке, що завагітніти дівчатам допомагає… каштан. Принаймні, так вважає родина зі Скадовську, яка повстала на захист старого дерева, яке росте в небезпечній близькості до газової труби. Пиляти дерево люди не дозволяють, бо впевнені, що каштан допоміг їхній дочці завагітніти. Дівчина дізналася, що стане мамою саме після того, як родина вперше не дозволила комунальникам спиляти дерево. Хоча як дерево могло вплинути на вагітність, для всіх інших лишається загадкою.

На херсонському вокзалі на підлогу впала величезна люстра і дивом нікого не прибила. Для адміністрації інших вокзалів це має бути знак, що варто переконатись у міцності кріплень і своїх люстр. Аби не було "люстропадів".

Закарпаття

Після останнього моніторингового візиту спецкомісії до Вільшанської психлікарні стало ясно, в яких умовах тут живуть люди. Деякі пацієнти перебувають тут роками, хоча, за правилами, людина може перебувати тут не більше шести місяців. Виявилось, що в лікарні є пацієнт, який живе тут з 1968 року. Стан палат жахає, ліжка стоять впритул, туалети без перегородок, антисанітарія. І хтозна, чи лікуються ці люди, чи просто, вік доживають.

Закарпатська річка Латориця тим часом розлилась не на жарт. Тут через негоду селяни потерпають через паводки, але українці спроможні жартувати, не зважаючи на погодні викрутаси. У мережі опублікували відео про двох нутрій, які, рятуючись, з останніх сил, чіплялися за гілку. Відео змонтували та наклали фоном музику з кінофільму "Титанік". Дивишся цей ролик і серце кров'ю обливається. Хочеться навіть кинутись на порятунок нутрій, хоча не секрет, що ці тваринки добре почувають себе у воді і допомоги аж ніяк не потребують.

Вінниця

Вінницький гінеколог Дмитро Боцюра провів унікальну операцію, врятувавши життя 680-грамовому немовляті. Чого лише не бачив лікар за 20 років практики приймання пологів, але зізнався, що цю історію про недоношене немовля не скоро забуде. Складність операції полягала в тому, що потрібно було рукою ніжно зайти у матку і не розірвати тоненькі плодові оболонки. Дитині після цього довелось провести кілька тижнів у пренатальному відділенні лікарні, потім у відділенні недоношених. Зараз їй вже вісім місяців, вона здорова, гарно їсть та тримає голівку.

Іван Короленко, родом з Ямпільського району на Вінниччині, створив найбільшу у світі скульптуру вівчаря, через що потрапив до Книги рекордів Гіннеса. Скульптура-рекордсменка заввишки сягає 16,43 метри. Складали "Вівчая" із 6-тонних блоків, лише 48 блоків пішло тільки на тулуб. У скульптурі майстер втілив образ свого батька. Нічого такий вівчар вийшов, майже як 7-поверховий будинок.

У Козятині, на Вінниччині, завзятий автослюсар створив зоодворик. Чоловік протягом життя розводив кроликів та собак породи джек-рассел, а нещодавно обладнав контактний зоодворик. Відвідувачі дуже щасливі, адже у районі такого більше нема ніде. Тут є єнот, собаки, їжачки африканські, фазани, єнотовидна собака, шиншили, кролики, поні, карликові курочки, морські свинки та декоративні, вівці й пара кіз. Діти щасливі і хазяїн зоодворику теж.

Кропивницький

У Кропивницькому повідомили про підозру 35-річній мaтері школярки Кaтерини Добродій у скоєнні особливо тяжкого злочину. Жінку підозрюють у вбивстві власної доньки, їй загрожує довічне.

Зате поліцейські Кропивницького скоро оволодіють англійською. Для них стартувала програма з вивчення англійської мови. Правда, навчання проводиться не в робочий час, а у вільний. Головні теми для поліцейських – це опис людей, трaнспортних зaсобів, орієнтувaння у місті. Без англійської зараз і ні туди і ні сюди, як бачимо. Хтозна яких злочинців занесе в місто.

Полтава

Що не тиждень, то якась людина голяка десь вулицею пробіжить. У Горішніх Плавнях чоловік біг по вулицях голяка. Як виявилось, до такого стану його довів "передоз".

Яких лише дірок не побачиш у полтавських дорогах. Через крадіжку каналізаційних люків дірок стає більше, а затикають містяни їх чим прийдеться. Де – гіллям, а де – стільцем. Отак, якщо посеред дороги стирчить стілець, то водій розуміє, що попереду дірка, яку варто об'їхати.

Хмельницький

До мишей на кавоварці ще не звикли, а до хробаків на цукерці – тим паче. І не треба до такого звикати. Варто робити так, аби про всі факти продажу прострочених продуктів скоріше дізнавались ті, хто має це моніторити.

Нині такий теплий грудень, що рослини геть загубились у часовому просторі і переплутали сезони квітіння. У Хмельницькому в одному з дворів розцвіла пишна троянда. Не стерпіла, відчула +10 °С і подумала, що весна.

Незрозуміле видовище спостерігав у Хмельницькому містянин, який зафіксував, як з даху чотириповерхового будинку ллється на землю кип'яток. Чоловік, який робив світлини, допускає, що мешканці облаштували собі на даху міні-котельню і обладнали спеціальні трубки, через які зливали гарячу воду на голови інших перехожих.

Крим

Любителям випити в окупованому Криму в новорічну ніч прийдеться не солодко. Відповідно до російського закону, який встановлює обмеження на реалізацію алкогольних напоїв, на території Криму продаж спиртного буде заборонений з 23:00 31 грудня 2017 року до 10:00 1 січня 2018 року. Це значить, що докупити алкоголь в магазині чи кіоску не вдасться.

В свою чергу, у 2018 році у Криму може нарешті запрацювати українське телебачення. Як повідомив член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський, мовлення на Крим не матиме комерційної складової і "є патріотичним проектом".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme