Навіщо Третьякову міністерство ОРЛО та ОРДО

Кандидатура Вадима Черниша на посаду міністра з питань окупованих територій викликає величезну кількість питань
Depo.Влада
14 квітня 2016 11:45
ФОТО: depo.ua
Навіщо Третьякову міністерство ОРЛО та ОРДО
Навіщо Третьякову міністерство ОРЛО та ОРДО

Учора в результаті перемовин навколо Кабміну у БПП ухвалили рішення про створення міністерства з питань у справах окупованих територій та тимчасово переміщених осіб. Проблема полягає в тому, що міністерство створене під одну конкретну особу. Мова йде про Вадима Черниша, одіозну персону, відому тим, що за часів Ющенка він був губернатором Кіровоградської області, а пізніше – був призначений главою Агентства з відновлення Донбасу, яке  так і не запрацювало.

Поговорюють, що на ідеї створення міністерства наполіг давній патрон Черниша нардеп від БПП Олександр Третьяков. Водночас керівництво фракції БПП в особі Юрія Луценка прокоментувало дане рішення досить лаконічно. "Ми наполягли, щоб в структурі нового уряду з'явилося нове міністерство... Ми домовилися, що буде створено міністерство у справах окупованих територій та тимчасово переміщених осіб і запропонували кандидатуру пана Черниша", - зазначив Луценко, не аргументувавши, навіщо взагалі потрібне таке міністерство, і в чому полягає конкурентна перевага Черниша.

Варто зазначити, що на президентських виборах 2004 року Черниш був довіреною особою Віктора Ющенка у виборчому окрузі № 104 (Олександрія, Долинський, Новгородківський, Олександрійський і Петровський райони). 11 березня 2005 року він був призначений заступником голови Кіровоградської обласної державної адміністрації. Головою ОДА став Едуард Зейналов. Втім, у 2006 році після низки скандалів Зейналов пішов у відставку, а його наступником став саме Черниш, якого називали давнім партнером Зейналова та креатурою Третьякова (власне як і його попередник). За рік роботи керівником Кировоградської ОДА Черниш встиг потрапити у низку скандалів, зокрема, з закупівлею дорогих авто. Після чого він звільнився й в подальшому позиціонував себе як експерт з питань протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму. Зокрема, став керівником неурядової організації "Центр з вивчення проблем безпеки та протидії відмиванню коштів".   

Чим займатиметься Черниш на новій посаді? Вочевидь, функції будуть аналогічними тому, чим мало займатися Агентство з відновлення Донбасу. Мова йде про координацію діяльності міжнародних і гуманітарних організацій, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади на території Донецької та Луганської областей. Також міністр явно буде займатися питаннями, пов'язаним з виконанням проектів з відновлення Донбасу. Не виключно, що на нове міністерство скинуть і питання соціальних пільг для жителів Донбасу. Втім, враховуючи той факт, що Черниш, який відомий в Кировоградщині різноманітними фінансовими схемами, з великою долею вірогідності розгорне бурхливу діяльність, яка полягатиме у осідланні фінпотоків, які підуть до Донбасу. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада