Чим займався 51 рік Олександр Турчинов (ФОТО)

Журналісти depo.ua вирішили згадати основні етапи політичної кар'єри Олександра Турчинова
Depo.Влада
31 березня 2015 14:45
ФОТО: depo.ua
Чим займався 51 рік Олександр Турчинов (ФОТО)
Чим займався 51 рік Олександр Турчинов (ФОТО)

Сьогодні секретарю РНБО Олександру Турчинову виповнюється 51 рік.

У нинішнього секретаря РНБО багато ролей. Доктор економічних наук, колишня права рука Тимошенко, яка за часів ув'язнення лідера "Батьківщини" перетворилася на самостійну політичну фігуру, голова СБУ, який перед тим офіційно не пропрацював у Службі безпеки ні дня, організатор численних акцій протесту, голова Верховної Ради і в. о. президента України у найважчий для країни час, один із лідерів "Народного фронту", письменник баптист і зразковий сім'янин.

Своєрідним визнанням для Турчинова з боку російської пропаганди стало прізвисько "кривавий пастор" і відповідний імідж, який намагаються створити українському політику наші східні сусіди.

Турчинов починав свою кар'єру як звичайний металург на заводі "Криворіжсталь", але про цей етап життя нинішнього секретаря РНБО мало відомо. Натомість історія сходження до політичних вершин добре збереглася у фотографіях.

Олександр Турчинов вперше став депутатом Верховної Ради 1998 року, потрапивши до парламенту від партії "Громада" Павла Лазаренка. Однак невдовзі він разом із Юлією Тимошенко вийшов із "Громади" створивши власну політсилу - ВО "Батьківщина". 2002 року він став нардепом уже у складі "Блоку Юлії Тимошенко"

Турчинов виступає під час однієї з акцій руху "Повстань, Україно!", 2002 рік.

Вибори-2002. У штаб-квартирі Блока Юлії Тимошенко Турчинов демонструє комп'ютери, підготовлені БЮТ, блоком "Наша Україна" і СПУ для паралельного підрахунку голосів виборців. 

Депутати Юлія Тимошенко і Олександр Турчинов у кулуарах Верховної Ради, 2003 рік.

Турчинов і Тимошенко сміються над виступом Віктора Януковича на дебатах кандидатів у президенти України, 2005 рік.

Новий глава СБУ, член СНБОУ, лідер БЮТ Олександр Турчинов під час акції журналістської солідарності "Свободу слову!".

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко і її заступник, народний депутат Олександр Турчинов голосують під час урочистого засідання з'їзду Блоку Юлії Тимошенко в Києві у суботу, 27 травня 2006 р. 

Олександр Турчинов від БЮТу і Віктор Пинзеник від Партії "Реформи і порядок" на підписанні договору про входження ПРП в склад БЮТу, 3 грудня 2006 року.

Після того, як прем'єр-міністром стала Юлія Тимошенко, Турчинов став її першим заступником в уряді. На фото - міністр фінансів Віктор Пинзеник (зліва), прем’єр-міністр Юлія Тимошенко і віце-прем’єр Олександр Турчинов обговорюють бюджет в сесійній залі Верховної Ради України

2008 рік - Турчинов голосує на виборах міського голови Києва. Він балотувався на посаду мера Києва. однак зайняв друге місце, поступившись Леоніду Черновецькому.

Турчинов на сцені Євромайдану

Після перемоги Євромайдану Турчинов став головою Верховної Ради і виконувачем обов'язків Президента України після втечі Віктора Януковича

Турчинов у ролі Верховного головнокомандувача Збройних сил України

Турчинов виступає у Будинку вчителя на урочистому засіданні, присвяченому створенню партії "Народний фронт" напередодні виборів до Верховної Ради. Перед тим Турчинов залишив ряди партії "Батьківщина" через конфронтацію із Юлією Тимошенко

16 грудня указом Президента України Турчинов був призначений секретарем Ради національної безпеки і оборони

Секретар РНБО Олександр Турчинов випробовує нові зразки зброї в навчальному центрі Національної гвардії в Нових Петрівцях 

Фото: depo.ua, УНІАН, Укрінформ, прес-служба Президента України