Чим завершиться війна "газової принцеси" і "сміттєвого короля"

Лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко, схоже, націлилася воювати широким фронтом не лише з владою, але й з недоопозицією у вигляді "Самопомочі"
Depo.Влада
23 вересня 2016 11:00
ФОТО: depo.ua
Чим завершиться війна "газової принцеси" і "сміттєвого короля"
Чим завершиться війна "газової принцеси" і "сміттєвого короля"

Як колись говорив покійний російський генерал Лебедь про свого колегу Кулікова, двоє пернатих в одному барлозі не живуть і жити не можуть. Аналогічна ситуація наразі спостерігається й у Верховній Раді, де Юлія Тимошенко явно хоче отримати лаври єдиної демократичної опозиції в Україні. А для цього треба збити конкурентів, які пасуться на цьому полі. Якщо з Ляшком у Юлії Володимирівни поки що спостерігається цілковитий нейтралітет, то Андрій Садовий з його партією "Самопоміч" - ідеальний хлопчик для биття.

Учора у Верховній Раді Тимошенко отримала привід для гострої критики на адресу "Самопоміч", яка підтримала законопроекти про ринок електроенергетики та незалежного енергорегулятора. Тимошенко різко наїхала на "Самопоміч" за те, що остання підтримали цей провладний пакет документів. "Сьогодні протягнули закон про залежну на 100% від президента НКРЕКУ. Більш того, "Самопоміч" домовилася з БПП, щоб президент зберіг вплив на комісію, дали шість місяців цій комісії працювати на чолі із корумпованим Вовком. Ми були категорично проти цього!" - заявила Тимошенко.

Особливо цікаво, що атака Тимошенко почалася після її поїздки до Львова. До цього лідерка "Батьківщини" якось оминала партію "сміттєвого короля" Садового. "Самопоміч" довго була між тут і там – така собі недовлада і недоопозиція в одному обличчі. Тимошенко за допомогою законів про НКРЄ приліпила "Самопомочі" тавро зрадників, які – проти  народу і – за  "злочинну" коаліцію.

Атака Тимошенко явно спрямована на те, щоб вичавити "Самопоміч" з тої електоральної ніші, яку Тимошенко явно вважає більш-менш перспективною для себе. Тим паче, що у ЗМІ була оприлюднена інформація про переговори голови фракції "Батьківщина" з одним з лідерів "Опоблоку", екс-головою Сергієм Льовочкіним. Нібито під час цих перемовин між сторонами було досягнута наступна угода: під час розподілу країни схід відходить екс-"регіоналам", захід України стає майданчиком Тимошенко. У "Батьківщині" такі домовленості заперечують. Тим не менш, атака на "Самопоміч" дуже вже красиво вписується у вище згадану парадигму. Тим паче, що тему необхідності перевиборів синхронно відпрацьовують саме Тимошенко і "Опоблок".

Що ж до "Самопомочі" - то електорат цієї політсили видається дуже ласим шматочком для Юлії Владимирівни. Тим паче, все нібито креативне оточення "Самопомочі" останнім часом абсолютно розчинилося в інформполі, не роблячи абсолютно нічого. Якась абсолютно беззуба "альтернатива" владі та й тій ж опозиції в країні…

Те, що "Самопоміч" не готова до такої агресії з боку Тимошенко, наочно продемонструвала заява на офіційному партійному сайті. "Особливо народні депутати здивовані позицією фракції “Батьківщина”, яка майже повністю не підтримала ротацію складу Нацкомісії. Це означає абсолютну змову олігархату, коли фракція “Батьківщина” не дає голосів за поправку щодо звільнення дискредитованих чиновників, і при тому має нахабність звинувачувати демократичні сили в лобізмі. Найкращим доказом абсурдності цього звинувачення є результати голосування, коли “Батьківщина” спільно з великою кількістю членів коаліційних фракцій та “Опозиційним блоком” голосує проти українських споживачів. А тому виникає запитання – “Хто перший кричить тримай злодія?”, - говориться в тексті релізу. Абсолютна розхлябаність у думках, як, власне, і в реальному партійному функціонуванні…  

Втім, наразі поки не дуже зрозуміло, як довго триватиме бійка між Тимошенко і Садовим. Є всього два сценарії подій: або війна продовжиться і обидві сторони зосередять максимальні ресурси, або ж сторони все ж таки вирішать оголосити перемир’я, після чого зосередяться на тому, щоб бити владу. Ось тільки "Самопоміч" в результаті як завжди займе місце посерединці. І тоді все почнеться спочатку...

Більше новин політики читайте на Depo.Влада