Імпічмент заради Міхо: Чим завершиться "шатун" від Дерев'янка

У реєстрації закону про імпічмент президенту немає нічого, окрім несамовитого бажання команди Саакашвілі понагнітати ситуацію

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Імпічмент заради Міхо: Чим завершиться "…

Позавчора один з найближчих соратників апатрида Михайла Саакашвілі, позафракційний нардеп Юрій Дерев'янко зареєстрував у Верховній Раді законопроект "Про президента України та порядок припинення його повноважень". "Відсутність закону про президента України призводить до того, що кожен з очільників країни розширював всупереч Конституції свої повноваження. Ці повноваження збільшувались з однією метою – щоб збільшувати владу президента і фактично сприяли узурпації влади", – зазначив автор документу.

Реєстрація скандального законопроекту напередодні сесійного тижня має цілком прозаїчну мету: спробувати хоч якось актуалізувати напівмертвий мітинг під Верховною Радою. Зараз, як розповідають очевидці, в наметовому містечку, яке розташувалося прямо на проїжджій частині однієї з головних транспортних артерій центру Києва – вулиці Грушевського – налічується 50-70 активістів. А тому опозиціонерам-скандалістам кров з носу потрібен галас.

До речі, нардеп особливо й не приховує, що своє дітище намагатимеится винести до порядку денний Верховної Ради вже у вівторок, 7 листопада. Чим все це завершиться? До ворожки не ходи: черговим цирком…

До речі, рівно рік тому, в листопаді 2016-го, Україна мала можливість спостерігати за майже аналогічною спробою "шатуна". Щоправда, тоді головними "героями" виступили Юлія Тимошенко і Юрій Шухевич. Останній мав виголосити з трибуни проект постанови про імпічмент президента. Тоді Олег Ляшко наголосив: синові командуючого УПА сприяла саме лідерка "Батьківщини".

За версією головного "радикала", заради провокації вона особисто завела до кулуарів Верховної Ради охоронця Медведчука Олександра Білика, який нібито й передав цей документ Шухевичу. Утім, Ляшку прямо біля трибуни вдалося зупинити свого літнього колегу. В результаті, мітинг, головною рішучою силою якого мала бути "Батьківщина", швидко "злився". Зараз відбувається те ж саме: мітинг під ВР – є, а замість проекту постанови соратники Саакашвілі вирішили вкинути в залу цей абсолютно недієздатний законопроект. Адже жодного сенсу (окрім, звісно, скандалу) від ухвалення цього документу немає.

Справа в тому, що без ухвалення закону "Про тимчасові слідчі комісії", який дає змогу Верховній Раді виконувати слідчі функції, ні про яку процедуру імпічменту йтися не може. Проект закону про ТСК був зареєстрований ще 28 листопада 2014 року – одразу після парламентських виборів. І серед його співавторів окрім Юлії Тимошенко також Олег Ляшко і Андрій Парубій. Але нардепи-мітингарі не згадують цей документ. Їм треба, аби в контексті слова "імпічмент" згадували лише їхні імена.

Та, насправді, у Банкової зараз з'явився чудовий шанс "поховати" опозиціонерів-демагогів і зняти напругу у цьому питанні. Причому зробити це неважко: коаліція ініціює ухвалення законопроекту про ТСК, після чого сам президент подає свій законопроект про імпічмент. Схожу схему використали, коли президент подав проект закону про депутатську недоторканність. Зараз подібний хід, можливо, виглядає нереальним. Але не виключено, що його зроблять ближче до президентських виборів. У такому випадку опозиціонерам крити буде нічим. Чи можливо реалізувати процедуру імпічменту після прийняття всіх необхідних законів? Скажемо так: у США, оплоті демократії, жоден глава держави не втратив посаду за процедурою імпічменту: за відставку Ендрю Джонсона не вистачило голосів, Річард Ніксон пішов у відставку сам, а Біллу Клінтону добряче підмочила репутацію історія з Монікою Левінскі, та свій термін він добув.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme