Чим загрожує реанімація "смотрящєго" Януковича на Луганщині

Чому людина з оточення Януковича втекла із Запоріжжя та до чого призведе його політична «реанімація»

Чим загрожує реанімація "смотрящєго" Яну…

Донецький бізнесмен та депутат Андрій Альоша з'явився в Запоріжжі восени 2013 року – відразу після арешту "сірого кардинала" області Євгена Анісімова, якому приписували статус місцевого "смотрящєго". Тоді багато говорили про те, що саме Анісімов є "намісником" в регіоні Юрія Іванющенка (Юра Єнакієвський), який входив до найближчого оточення "Сім'ї" колишнього президента України Віктора Януковича та був наставником його старшого сина Олександра.

Після гучного арешту Анісімова, який мав неймовірний вплив на правоохоронні органи та міг без проблем заходити до найвищих державних кабінетів, стало зрозуміло, що його "зливають", бо без згоди згори міліціонери не наважилися б і заговорити з цією людиною, не кажучи вже про його затримання. Ймовірно, що в Євгена Ансімова виник конфлікт з тим самим Іванющенком, який і завершився тюрмою.

Ця версія підтвердилась через кілька днів після нейтралізації Анісімова, коли до Запоріжжя приїхав чужинець з Донбасу Андрій Альоша, котрий входив до сфери впливу того ж Іванющенка: друг "Сім'ї" провів в регіоні "кадрові зміни": Анісімова до буцегарні, Альошу – на "трон".

Перше, що отримав Альоша на Запоріжжі – власний кабінет в Запорізькій обласній державній адміністрації та посаду радника з економічних питань тодішнього губернатора Олександра Пеклушенка (на той час Пеклушенко очолював обласну організацію Партії регіонів). Історія замовчує, що саме Альоша встиг нарадити губернатору, проте відомо, що в стінах ОДА він з'являвся лише один раз – у супроводі неймовірної кількості охоронців та на розкішному авто. Поговорюють, що тоді Альоша провів кілька важливих зустрічей, на яких озвучив, що «регіон знаходиться у край важкому стані, тому терміново необхідні "добровільні пожертви" - на розвиток області".

Місцеві бізнесмени середньої руки, які боялися тиску з боку правоохоронців, та амбіційні молоді політики, котрі мріяли про підтримку нового "смотрящего", вишиковувались в чергу, аби здати ті самі "добровільні пожертви". Проте, несли данину не в кабінет у "сірому домі", а в офіс Альоші, який розташувався у найдорожчому готелі Запоріжжя – "Шератоні". Сюди ж щодня навідувались міські чиновники на чолі з тодішнім мером Олександром Сіном, і керівники правоохоронних органів, і бізнесмени, відомі далеко за кордоном Запорізької області.
Паралельно з появою Альоші, у Запоріжжі починається масштабний перерозподіл впливу на шлакові відвали комбінату "Запоріжсталь" (славнозвісна запорізька Балка Середня). З полігону відтісняють людей Анісімова, які останні кілька років контролювали цей об'єкт, і туди "заходять" представники місцевого криміналу. Згодом до них приєднуються "донецькі".

За словами джерел порталу Depo.Запоріжжя, і ті, і інші фактично знаходились під повним контролем Альоші. Проте, суспільству закидалися мессіджі, що на відвалах – кримінальники, а в радниках губернатора – "респектабельний" донецький бізнесмен (саме так Альошу називали донецькі журналісти, після того, як він приїхав на першу сесію Донецької міськради на дорожезному Rolls-Royce). Хоча насправді, на Балці Середній працювали люди, повністю підконтрольні новому "смотрящєму".

З появою Андрія Альоші в Запоріжжі починаються і широкомасштабні кадрові зміни. Так, з посади фактично витісняється керівник комунального підприємства "Запоріжринок" - дуже близький до Анісімова Андрій Нетреба, а на його місце призначається "варяг" з Дніпропетровська Олена Здоровець (в грудні минулого року у Дніпропетровську невідомий застрелив жінку з пістолета). З призначенням Здоровець, в Запоріжжі серед підприємців починається бунт – торгівці місцевих ринків звинуватили жінку в неймовірних поборах. Під тиском риночників та громадських активістів (події відбувалися під час Революції Гідності), жінку прибирають з посади.

Одночасно з цим, пропозиції щодо звільнення з посад надходять чи не кожному керівникові місцевих КП, яких свого часу приписували до пулу Анісімова. Паралельно з цим, пан Альоша намагається взяти під свій контроль всю область: політичні розхитування починаються у Бердянську та Мелітополі. Але, якщо постійно неспокійний Бердянськ "вариться у своєму котлі", то з Мелітополем не відбувається жодних проблем.

За даними Depo.Запоріжжя, Альоша миттєво знаходить спільну мову з народним депутатом від Партії регіонів та місцевим полуолігархом Євгеном Балицьким. До речі, під час Революції Гідності саме за підтримки Балицького з Мелітополя на Антимайдан до Запоріжжя звозили сотні "тітушок", яких з ганьбою вигнали місцеві патріоти. Це саме той Балицький, який 9 травня минулого року, коли на Сході України відбувалися запеклі бої, прийшов на мітинг з "георгієвською стрічкою" на грудях. А нещодавно він же профінансував поїздку до Запоріжжя так званих противників декомунізації (планували протестувати проти знесення пам'ятника Леніну в Запоріжжі та отримали традиційних копняків від запорожців). Через кілька днів мелітопольский телеканал Балицького показав карту України без Криму. Тож, нардеп цілком заслужено претендує на звання головного сепаратиста області.

Під час трагічних подій на запорізькому Майдані "засвітився" і сам Альоша. Нагадаємо, що 26 січня 2014 так звані "тітушки" жорстоко розігнали мирних мітингувальників – тоді соні людей отримали поранення, десятки були затримані правоохоронцями. Цікаво, що керували "тітушками" люди, які з приходом Альоші прийшли працювати на Балку Середню (по суті, це був його силовий блок). Серед координаторів – такі собі кримінальники на прізвиська Хома, Лом, Лопата та інші. А безпосередніми організаторами цього безчинства були кум колишнього президента Януковича Анатолій Зуєв та кримінальний авторитет Армен Саркісян (свого часу цю інформацію підтвердив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков).

Наступного дня після розгону Майдану до Запоріжжя повернувся Анісімов, якого під особисте зобов’язання випустили з СІЗО. Він намагався зустрітися з Альошею, проте того в місті вже не було. Якщо вірити, джерелам Depo.Запоріжжя, після Революції Гідності горе-"сморящій" особисто в Запоріжжі більше не з'являвся, хоча деякий час і намагався втримати контроль над регіоном.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme