Чим Яценюк займатиметься на політичній "пенсії"

Попри скоре звільнення з посту прем’єр-міністра Арсеній Яценюк зробить все, щоб залишитися на політичному небосхилі

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Чим Яценюк займатиметься на політичній "…

Завтра у Верховній Раді голосуватимуть за відставку Арсенія Яценюка і за всіма прогнозами, голосування все ж таки буде результативним. Після двохрічного прем’єрства перед Яценюком постає складне питання: чи існує для нього політичне майбутнє, чи можна справді в свої неповні 42 роки вже йти на політичну пенсію?   

Знаючи про амбіції Яценюка, вочевидь, сумніватися у тому, що зараз він буде шукати різноманітні сценарії для того, щоб зараз утриматися на плаву – в ситуації, коли він опиниться без посади і без будь-якого формального майданчика. Так, він не може отримати депутатський мандат і виступати з трибуни у ВР. Тому Яценюку доведеться з опозиційної позиції знову починати кампанію з власного відбілювання.

Чого чекати від його риторики? Вочевидь, він усіляко міфологізуватиме власне прибування на чолі Кабміну, створивши реноме чудового господарника, який пішов на складні, непопулярні реформи. Втім, головна задача Яценюка – знайти собі хорошого й зручного ворога, проти якого успішно боротися під телекамерами.

На якому майданчику буде більш за все інформаційно топтатися Яценюк? Вочевидь, на президентському. Благо тепер вся виконавча влада на чолі з Гройсманом-прем’єром намертво асоціюватиметься саме з президентом Петром Порошенком. Фактично бити тепер можна буде усюди – не промахнешся. При цьому, що важливо - на відміну від самого Яценюка з Володимира Гройсмана не вийде громовідвода для голови держави. 

У свою чергу, в Яценюка головна задача – відкусити залишки електорату від БПП, який зараз буде напряму асоціюватися з абсолютною владою в країні. В перспективі це може дати можливість Яценюку поступово реанімувати "Народний фронт", і в разі проведення позачергових виборів все ж таки отримати можливість потрапити в наступну Верховну Раду.

Для цього варто лише користуватися провалами уряду Гройсмана й, як виявилось, цілком імовірного генпрокурора Юрія Луценка. А ляпи, безумовно, будуть, адже ніхто так і не відмовився від квотного принципу під час формування Кабінету міністрів. І саме на цьому президент разом зі своєю командою буде поступово "згоряти", а Яценюк, який протягом останнього року лише втрачав – спробує поступово набирати.

Тим паче, що у Яценюка завжди буде "відмазка" для суспільства, яке з часом традиційно забуде всю бездіяльність і корумпованість Кабміну, що минає. Її можна звести у наступну тезу: я все хотів зробити, а мені не дали. Власне саме для того, щоб піти красиво, за лічені дні до відставки на засіданні Кабміну з’явилися несподівані ініціативи Яценюка щодо скачування митних зборів на імпорт «беушних» автомобілів та зростання соцстандартів. Логіка таких дій проста: народ повинен запам’ятати, що уряд Арсенія Петровича пропонував щось добре. А останнє запам’ятовується найкраще…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme