Чому диванного антимайданівця Савкіна треба пробачити і забути

Історія зі співробітником київської поліції Олексієм Савкіним, який у соцмережах виступав проти Майдану, сколихнуло ЗМІ. Втім, видається, що ця історія ламаного шеляга не варта
Depo.Влада
20 листопада 2015 15:00
ФОТО: depo.ua
Чому диванного антимайданівця Савкіна треба пробачити і забути
Чому диванного антимайданівця Савкіна треба пробачити і забути

"Диванна сотня" - вся в гнівному обуренні. У київській поліції завівся зрадник. Якісь суворі юзери відкопали у "Твіттері" поліцейського Олексія Савкіна пости майже дворічної давнини, у яких той під час акцій протесту на Майдані взимку 2013-2014 років виступав за розгін мітингувальників і називав їх "бомжами". Відповідно у соцмережах зараз усіляко матюкають керівництво поліції та МВС, що, мовляв, набрали у свої стрункі ряди усіляких зрадників, а сам скромний поліцейський Савкін став на сьогодні мало не "головною зіркою" українського інтернету. Але навряд чи скандальний поліцейський радий такій раптовій увазі до його скромної персони.

Чому диванного антимайданівця Савкіна треба пробачити і забути - фото 1

Загалом все написане Савкіним майже два роки тому виглядає не дуже привабливо, якщо не сказати огидно, але останні пости поліцейського виглядають цілком адекватними. Чи то Олексій реально поміняв свої погляди, чи просто прилаштувався до нових обставин - цього без поліграфа не з'ясуєш. Та мабуть і не треба.

Чому диванного антимайданівця Савкіна треба пробачити і забути - фото 2

Що ж стосується закидів на адресу керівництва поліції - так, ситуація не надто приємна, але і перевірити понад 33 тисячі людей, які подавали заявки на участь у конкурсі, на предмет лояльності до Майдану і чи не є вони "диванними антимайданівцями", навряд можливо, адже треба перечитати "Твіттер", "Фейсбук", "ВКонтакте" всіх цих людей протягом кількох останніх років...

Тим більше не можна виключати, що Савкін таки реально і щиро змінив свої погляди. Адже дуже часто можна було спостерігати, як люди, які не підтримували Майдан, після початку окупації Росією Криму, а також подальшої агресії на Донбасі абсолютно змінювали свій погляд на всі ці події. І хіба мало колишніх "беркутівців" кров'ю (в прямому сенсі цього слова) довели свій патріотизм на Донбасі? Врешті, на тлі наших політиків, більшість з яких виглядають пристосуванцями, готовими на все заради кар'єри, Савкіна можна і пробачити. 

Чому диванного антимайданівця Савкіна треба пробачити і забути - фото 3

Але вердикт натовпу невблаганний – великий палець донизу. Хлопець має бути звільнений (покараний, побитий тощо). У цьому плані дуже спокійною виявилася реакція МЗС. Так, посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба зазначив, що "бомжі з Майдану дали Савкіну улюблену роботу, одягли його в модну форму і зробили зіркою "Твіттера". Дай Боже кожному таких бомжів". У коментарях до запису Кулеба зазначив, що поліцейському доведеться якось відреагувати на виниклий скандал: "Але труїти його не треба. Це просто забавно. І не більше".

Загалом, весь скандал видається абсолютно висмоктаним з пальця. У той час коли реальні сепаратисти на кшталт Олександра Єфремова, корупціонери як-то "діамантовий" прокурор Олександр Корнієць гуляють на свободі, затюкування "рядового" поліцейського виглядає не надто розумним.

Для Савкіна ж, якщо він поводитиметься як нормальна людина, як фаховий поліцейський, який не бере хабарі, ніяких проблем в тому, щоб він продовжував працювати немає. І про нього забудуть так само швидко, як на нього і озвірилися. А поки ж у українського суспільства є багато інших тем, значно важливіших за диванного антимайданівця. Приміром, вже сплив майже місяць з гучно анонсованих президентом Петром Порошенком "рішучих реформ". Може варто прискорити?..

P.S. Тим часом в МВС повідомили, що Савкін від виконання обов'язків відсторонений на час проведення службової перевірки. Не виключено, що за результатами "диванного антимайданівця" можуть і звільнити, щоб не нариватися на людський гнів. Але, чим би все це не закінчитилося, "рядовому" Савкіну випало забагато уваги.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада