Чим скінчиться "кримський футбол" Порошенка та Яценюка

Вище керівництво держави влаштувало імітацію бурхливої діяльності навколо "кримського питання", чекаючи поки ремонтники відремонтують ЛЕП на Крим
Depo.Влада
23 листопада 2015 18:00
ФОТО: depo.ua
Чим скінчиться "кримський футбол" Порошенка та Яценюка
Чим скінчиться "кримський футбол" Порошенка та Яценюка

Галас навколо енергетичної блокади окупованого Криму, як і очікувалося, швидко дійшов до рівня двох очільників виконавчої гілки влади – президента та прем’єр-міністра. Втім, схоже, ніхто з них не хоче брати відповідальність на себе і підіймати напряму тему відключення Криму від енергопостачання. Тема – незручна, а тому краще від неї здихатися, перевівши стрілки на когось іншого.

Так, президент Петро Порошенко, акуратно обійшовши увагою питання відновлення знеструмлення Криму, в листі запропонував Кабміну розглянути проблему припинення вантажного транспортного сполучення і припинення товарообігу з окупованим Кримом. Незважаючи на те, що де-факто блокада діє ще з 20 вересня, Порошенко пояснив необхідність введення формальної заборони в зв’язку з порушенням низки кримінальних справ проти ініціаторів торговельної блокади Криму. Втім, враховуючи, що закон не має зворотньої сили, не дуже зрозуміло, як це допоможе активістам, які знаходяться під "дамокловим мечем" прокуратури. Вони вже порушили закон…

Почав борсатися і Арсеній Яценюк, переводячи відповідальність на інших політичних гравців. Цікаво, що для цього Арсеній Петрович навіть зібрав засідання уряду, яке, щоправда, так і не ухвалило жодного рішення по суті. Висунувши пропозицію заборонити вантажні перевезення з материкової України до окупованого Криму, очільник Кабміну фактично спихнув відповідальність з себе на Мінекономіки та… Меджліс кримськотатарського народу, які тепер мають розробити проект розпорядження уряду про перелік товарів, робіт і послуг, які можуть постачатися до АР Крим, а які ні.

Цікаво перевів стрілки прем’єр-міністр і з питання енергетичної блокади Криму. Як і президент, обійшовши увагою питання відновлення ЛЕП, Яценюк в чергове розкритикував сумнозвісний енергетичний договір, що був підписаний у січні цього року під наглядом міністра енергетики Володимира Демчишина між "Укрінтеренерго" та "Укренерго" з одного боку, та "Крименерго", з іншої. Нагадаємо, скандал через цей договір піднявся  ще взимку після того, як виявилося, що в цьому документі Крим фігурує як "Кримський федеральний округ РФ". Яценюк неодноразово публічно критикував цей документ і намагався звільнити Демчишина, з яким у нього давно склалися, м’яко кажучи, недоброзичливі стосунки. Втім, далі слів справа не пішла – прем’єр-міністр так і не скасував дію цього документу, а звернувся до ГПУ. Поки що жодних висновків слідчі так і не оголосили, але сьогоднішні заклики Яценюка до прокуратури пришвидшити перевірку, знову ж таки видаються не інакше аніж перекидання м'яча до Порошенка.

Аналогічна ситуація спостерігається з заявою прем’єр-міністра відносно того, що ухвалювати рішення щодо формату відносин між Україною та окупованим Кримом має Рада національної безпеки та оборони. Мова, за словами Яценюка, йде про "економічні, соціальні та будь-які інші стосунки". А отже, за "страусовою" логікою Яценюка, за проблему електропостачання Кабмін відповідальності не несе. Підтакує Яценюку і Арсен Аваков, який напряму назвав головним відповідальним за скасування договору щодо поставок електроенергії до Криму саме РНБО – себто президента, зазначивши, що договір має бути розірвано.

Втім, вся ця піднята представниками Кабміну, а також президентом інформаційна хвиля вщухне дуже швидко. Виконуючий обов'язки директора "Укренерго" Всеволод Ковальчук вже запевнив, що ремонт пошкоджених електроопор на Херсонщині триватиме не більше тижня. Як тільки електропостачання відновиться, можна не сумніватися, що вічна біда українського політикуму - "хто винен і що робити" - вщухне сама по собі. Як і питання відповідальності за те, хто ж реально відповідає за постачання струму на окупований півострів.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада