Чи зробить Сакварелідзе з Яценюка другого Лазаренка

Давід Сакварелідзе старатиметься перетворити ситуацію з ОПЗ та Яценюком у нову справу "діамантових прокурорів"
Depo.Влада
8 грудня 2015 16:27
ФОТО: depo.ua
Чи зробить Сакварелідзе з Яценюка другого Лазаренка
Чи зробить Сакварелідзе з Яценюка другого Лазаренка

Схоже на те, що приїзд до Києва віце-президента США Джо Байдена може не допомогти Арсенію Яценюку втриматися на посаді прем’єр-міністра. Попри сьогоднішню заяву Байдена у Верховній Раді, де він публічно підтримав Арсенія Петровича, цю індульгенцію з боку Штатів може перебити корупційний скандал, який сьогодні здійнявся навколо очільника Кабміну.

Так, майже синхронно з виступом Байдена, у британському виданні The Times з’явилася заява заступника генерального прокурора України Давида Сакварелідзе, який повідомив, що в ході рейду в Одеському припортовому заводі були виявлені свідоцтва того, що Яценюк причетний до розкрадання доходів підприємства. "Ми провели перевірку в минулі вихідні і перші "сліди", які ми знайшли, ведуть до прем'єр-міністра і уряду", - заявив Сакварелідзе.

Зрозуміло, що подібний інформаційний хук по Яценюку саме зараз, під час приїзду "ревізора" – далеко не випадковий збіг обставин. І схоже, що гучний корупційний скандал навколо Яценюка найбільш вигідний президенту Петру Порошенку. Адже іншого виходу, окрім як остаточно дискредитувати Яценюка, щоб зсадити його з теплого прем’єрського крісла, здається, просто немає.  

Отже тепер команда Михеіла Саакашвілі буде ліпити з Яценюка "діамантового прем’єра". Варто зазначити, що сама по собі історія з Одеським припортовим заводом поки не має доказової бази – і малоймовірно, що причетність Яценюка до цієї історії буде доведена – але в будь-якому разі навіть сам факт подібної кримінальної справи змушує "відставити Яценюка". До того ж наявність корупційних звинувачень значно знижує ризик разом з відставкою Арсенія Петровича розвалити коаліцію, що було б майже неминучим у випадку відставки з суто політичних мотивів. Наприклад, у зв'язку з незадоволенням тарифами, податками чи будь-чим подібним іншим. Усе це розцінювалося б як політика і мало б наслідок вихід НФ з коаліції. Коли ж будуть говорити, що Яценюк вкрав, то, тут Народному фронту варто тричі подумати перед тим як залишати коаліцію - адже тоді кожен депутат-"фронтовик" виглядав би "укривачем" підозрюваного. 

З іншого боку для команди грузинів Саакашвілі та Сакварелідзе "справа Яценюка" може стати вирішальною точкою в їхній українській політичній кар'єрі. Якщо їм вдасться довести справу до логічного кінця - відставки Яценюка та його політичної смерті, перед Сакварелідзе буде відкритий шлях до крісла генерального прокурора, а для Саакашвілі і того вище. Якщо цю справу спустять на гальмах, то грузини знову таки матимуть шанси грюкнути дверима і перейти у табір "реформаторів". Наприклад, до "Самопомочі". Якщо ж справа "прем'єра-корупціонера" лусне як мильна бульбашка і буде доведено, що Яценюк невинний, то грузинським варягам доведеться шукати політичного щастя десь подалі від України.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада