Чи зможуть росіяни розкрутити Костянтинівку у Врадієвку-2

Те, що сталося вчора в містечку Костянтинівка, на жаль, трапляється у всіх військових конфліктах. От тільки наша проблема полягає в тому, що половина жителів цього містечка, як мінімум, насторожено ставиться до наших військових
Depo.Влада
17 березня 2015 08:04
ФОТО: depo.ua
Чи зможуть росіяни розкрутити Костянтинівку у Врадієвку-2
Чи зможуть росіяни розкрутити Костянтинівку у Врадієвку-2

Про це на своїй сторінці у Facebook пише народний депутат України («Блок Петра Порошенка») Вадим Денисенко, передає depo.ua.

Вчора загинула 8-літня дівчинка під колесами українського БМП. Винний уже затриманий і доправлений в Краматорськ. Сотня місцевих жителів палила шини біля гуртожитка військових і вимагала самосуду. В місті тільки лінивий не повторював чутку, що водій був п'яний, хоча підтвердження цьому немає. Під вечір, міліція заявила, що локалізувала конфлікт, а зачинщики затримані. Пізніше, зачинщиків відпустили, провівши з ними виховну бесіду. При цьому, під час дебошів міліція стояла в стороні і взагалі не втручалася в конфлікт. На щастя, вчора дебоширів було не так багато, і головне, вони побоялися лізти в гуртожиток.

Можна тисячу разів говорити, що ця акція - провокація росіян. Більше того, можна не сумніватися, що серед зачинщиків є професійні провокатори, яких, можливо, давно треба було посадити. Але ситуація така, що в місті, як мінімум чверть населення симпатизує сепаратистам. Ще чверть настроєні нейтрально-позитивно. Це такий собі тихий сепаратизм, коли велика маса людей говорить одне й те саме - головне, щоб був мир.

Слід віддати належне - керівництво області і обласної міліції відразу приїхало в Костянтинівку. Але цього поки замало. Адже, поки - конфлікт не лише не пішов на спад, він може розгорітися з новою силою. Як би це цинічно не звучало, але завжди головною відправною точкою нового витка протистоянь стають похорони. І до них активно готуються російські провокатори. Весь агітпроп РФ вже вчора включився в цю історію і ситуація буде тільки нагнітатися.

Що потрібно зробити, щоб із цієї трагедії провокатори не викресали вогонь? Перш за все треба проаналізувати конфлікт, який стався у вірменському Гюмрі, коли російський солдат, якого потім визнали олігофреном, розстріляв вірменську сім'ю. Можна з великою імовірністю припустити, що конфлікт будуть роздмухувати за цими лекалами.

По-друге, потрібно показати, що влада готова жорстко покарати винного. При цьому головний лейтмотив всіх дій влад має бути один - винуватець буде покараний (можна, до прикладу, зробити інформаційний злив, що прокурор буде просити максимальний термін).

По-третє, має бути включений людський фактор - сам винуватець ДТП має вибачитися і покаятися. Його родичі повинні звернутися до батьків дівчинки і спробувати на людському рівні порозумітися. Вбиті горем батьки, навряд чи хочуть, щоб похорон перетворився на революційний мітинг. Не факт, що щось із цього вийде, але давайте згадаємо, ДТП в якому Олександр Омельченко насмерть збив людину і потім сім'я загиблого йому простила.

По-четверте, свою роль нарешті має зіграти церква, яка має доволі сильні важелі впливу, особливо в таких питаннях.

І нарешті, є ще два моменти - це чітка робота спецслужб, які мають локалізувати настрої сепаратистів в цьому конкретному моменті і максимальна публічність на місцевому рівні. Лише публічність і правда може побороти чутки, які будуть ширитися містом. І лише ці два фактори дозволять військовим не впасти духом.

Найгірший розвиток подій - це відрапортувати, що конфлікт локалізовано. Ми не застраховані від подібних випадків в майбутньому - це війна. А тому, не відігравши до кінця цю ситуацію, ми значно меньші проблеми будемо розхльобувати з непередбачуваними наслідками.