Чи зможе кухарка стати головою Миколаївської ОДА

Оголошення конкурсу на посади голови Миколаївської ОДА та голів низки РДА стане перевіркою ефективності нового закону "Про державну службу"
Depo.Влада
9 серпня 2016 19:15
ФОТО: depo.ua
Чи зможе кухарка стати головою Миколаївської ОДА
Чи зможе кухарка стати головою Миколаївської ОДА

Оголошення конкурсу на заміщення посади голови Миколаївської ОДА, а також десяти керівників РДА у Вінницький, Волинській, Дніпропетровський, Донецькій та Івано-Франківській областях викликав досить неоднозначну реакцію у соцмережах. У багатьох це викликало побоювання, що подібний конкурс завершиться профанацією. Щоправда, незрозуміло, чому ці люди мовчали, коли дана норма з’явилася в законі "Про державну службу", що був ухвалений Верховною Радою ще весною і вступив в силу з 1 травня.

Незважаючи на певний скепсис з боку громадськості, варто зазначити, що зміна формату обрання губернаторів та голів РДА – це в будь-якому разі крок уперед. Попри збереження можливості для забезпечення імітації конкурсу процедура обрання губернатора все ж таки виноситься в публічну площину, про що при Кучмі, Ющенку чи тим більше Януковичі мова взагалі не йшла.

Тепер на області та райони чекає якесь, але все ж таки громадське обговорення майбутніх кандидатур. Так, не виключено, що кандидатура, спущена з Києва все ж таки переможе. Втім, конкурс та обговорення – це своєрідний запобіжник від того, щоб у разі чого місцева громада, влаштувавши скандал, могла відбитися від дуже вже невдалих претендентів на крісло губернатора.

Що ж до Миколаївської області то, варто зазначити, що після відставки Вадима Мерікова з губернаторської посади, у кулуарах Верховної Ради найчастіше називалися два прізвища його можливого наступника. Мова йде про Давида Макар’яна, давнього соратника Віталія Кличка, який протягом кількох років очолював обласну партійну організацію "УДАР". Зараз він – народний депутат від БПП.

Другим претендентом на вакантну посаду називають волонтера Юрія Бірюкова, який окрім посад радника президента, а також помічника міністра оборони з лютого займає посаду голови Миколаївської обласної організації Блоку Петра Порошенка.

Власне, враховуючи конкурсну процедуру, можна очікувати, що хтось з цих двох політиків висуне свою кандидатуру. Скоріш за все, один з цієї пари фаворитів в результаті не піде на конкурс, щоб не спровокувати скандал. Так що є всі підстави вважати, що перший конкурс стане показовим прикладом ефективності нового закону "Про державну службу". Так, завжди будуть невдоволені – ленінська середньостатистична "кухарка" точно не стане губернатором (дивлячись на Савченко, та й може не треба) – втім, це нарешті дасть змогу громаді хоч якось впливати на нового керівника області. Тому це маленький, але крок вперед… 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада