Чи зможе кухарка стати головою Миколаївської ОДА

Оголошення конкурсу на посади голови Миколаївської ОДА та голів низки РДА стане перевіркою ефективності нового закону "Про державну службу"
Чи зможе кухарка стати головою Миколаївської ОДА
Чи зможе кухарка стати головою Миколаївської ОДА

Оголошення конкурсу на заміщення посади голови Миколаївської ОДА, а також десяти керівників РДА у Вінницький, Волинській, Дніпропетровський, Донецькій та Івано-Франківській областях викликав досить неоднозначну реакцію у соцмережах. У багатьох це викликало побоювання, що подібний конкурс завершиться профанацією. Щоправда, незрозуміло, чому ці люди мовчали, коли дана норма з’явилася в законі "Про державну службу", що був ухвалений Верховною Радою ще весною і вступив в силу з 1 травня.

Незважаючи на певний скепсис з боку громадськості, варто зазначити, що зміна формату обрання губернаторів та голів РДА – це в будь-якому разі крок уперед. Попри збереження можливості для забезпечення імітації конкурсу процедура обрання губернатора все ж таки виноситься в публічну площину, про що при Кучмі, Ющенку чи тим більше Януковичі мова взагалі не йшла.

Тепер на області та райони чекає якесь, але все ж таки громадське обговорення майбутніх кандидатур. Так, не виключено, що кандидатура, спущена з Києва все ж таки переможе. Втім, конкурс та обговорення – це своєрідний запобіжник від того, щоб у разі чого місцева громада, влаштувавши скандал, могла відбитися від дуже вже невдалих претендентів на крісло губернатора.

Що ж до Миколаївської області то, варто зазначити, що після відставки Вадима Мерікова з губернаторської посади, у кулуарах Верховної Ради найчастіше називалися два прізвища його можливого наступника. Мова йде про Давида Макар’яна, давнього соратника Віталія Кличка, який протягом кількох років очолював обласну партійну організацію "УДАР". Зараз він – народний депутат від БПП.

Другим претендентом на вакантну посаду називають волонтера Юрія Бірюкова, який окрім посад радника президента, а також помічника міністра оборони з лютого займає посаду голови Миколаївської обласної організації Блоку Петра Порошенка.

Власне, враховуючи конкурсну процедуру, можна очікувати, що хтось з цих двох політиків висуне свою кандидатуру. Скоріш за все, один з цієї пари фаворитів в результаті не піде на конкурс, щоб не спровокувати скандал. Так що є всі підстави вважати, що перший конкурс стане показовим прикладом ефективності нового закону "Про державну службу". Так, завжди будуть невдоволені – ленінська середньостатистична "кухарка" точно не стане губернатором (дивлячись на Савченко, та й може не треба) – втім, це нарешті дасть змогу громаді хоч якось впливати на нового керівника області. Тому це маленький, але крок вперед… 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада