Чи може бути подвійне громадянство у Юлії Тимошенко

Після запиту групи нардепів до СБУ щодо наявності в Раді бі-громадян, під підозрою опиняються всі потенційні "артеменки"

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Чи може бути подвійне громадянство у Юлі…

Звісно, у виключно українському громадянстві Юлії Володимирівни сумнівів немає. Ми, власне, про інше. Слідом за вже колишнім громадянином України Андрієм Артеменком, який пообіцяв оприлюднити таємничий список зі 105 колишніми колегами з подвійним громадянством, активізувалися й інші політики-популісти. Так, нардеп від "Батьківщини" Іван Крулько – один з найбільш амбітних й молодих персонажів в оточенні Юлії Тимошенко - схоже, вирішив максимально відпрацювати дану тему.

Він та ще кілька народних обранців офіційно звернулися до голови СБУ Василя Грицака, щоб той оприлюднив імена усіх нардепів-"сумісників". "Разом з групою депутатів вирішили перевірити, наскільки це відповідає дійсності. І відправили депутатський запит голові СБУ Василю Грицаку з проханням перевірити наявність громадянства (підданства) іноземних держав в народних депутатів", - йдеться в його заяві. Варто зазначити, що серед підписантів виявилися такі народні депутати, як "фронтовик" Леонід Ємець, а також чинні та колишні представники "Самопомочі", які, вочевидь, зрозуміли, що на боагодатній темі можна добряче попіаритися.

Тут слід згадати, що Крулько раніше публічно захищав Артеменка. За його словами, процес позбавлення громадянства цього діяча можна вважати політичною розправою, оскільки він не єдиний, хто має подвійне громадянство. Захищаючи Артеменка, Крулько повідомив, що розмовляв з ним особисто, і виявилося що екс-народний депутат немає громадянства жодної країни світу, а отже, позбавлення його мандату буцімто суперечать міжнародним конвенціям. Проте аргументи Крулька виглядають дещо притягнутими за вуха, адже Артеменко досі перебуває на Заході, і, вочевидь, має для цього якийсь паспорт.

Цікаво, чому "Батьківщина" почала вписуватися за екс-"радикала"? Тут може бути дві причини. По-перше, публічний захист змушує згадати про перехресні зв'язки "Батьківщини" та Артеменка з "газовиками". До речі, ще в березні лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко повідомив про спільну поїздку до Штатів Артеменка разом з Тимошенко і екс-головою АП Януковича Сергієм Льовочкіним. Наскільки дана інформація відповідає дійсності – наразі невідомо. Утім, в нашій політиці можуть існувати навіть неприродні союзи.

По-друге, Крулько та інші нардепи, які до нього приєдналися, довбатимуть СБУ, яка не зможе оперативно надати списки нардепів з подвійним громадянством. Не варто забувати, що наявність іншого громадянства встановити не так-то просто, тому що паспортами іноземних країн нахвалятися не прийнято. Теоретично можна допустити, що, приміром, Вадим Рабинович може мати громадянство Ізраїлю, але це лише теорія. Це ж стосується й інших депутатів, які певний час жили за кордоном. Але довести це – складно. Тому дуже схоже, що мета Крулька - перетворити тему подвійного підданства колег на довгограючий піар.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme