Чи впорається прем’єр Яресько з "технократами" Ляшка

У разі якщо Арсеній Яценюк справді піде у відставку, це дозволить, переформатувавши уряд, зберегти нинішню Верховну Раду, як мінімум, на рік
Depo.Влада
26 лютого 2016 21:15
ФОТО: depo.ua
Чи впорається прем’єр Яресько з "технократами" Ляшка
Чи впорається прем’єр Яресько з "технократами" Ляшка

Увечері в п’ятницю у ЗМІ несподівано розійшлася інформація про те, що Арсеній Яценюк нібито погодився піти з посади прем’єр-міністра. Наступним главою уряду, якщо вірити джерелам, стане міністр фінансів Наталія Яресько, яка, як повідомило джерело, "вже формує технократів". Втім, офіційного підтвердження даній інформації нема. Навпаки, Аваков спростував подібну можливість.

Втім, такий сценарій все ж таки розглядається. Не випадково ж лідер фракції БПП Юрій Луценко сьогодні публічно вів тему про переформатування уряду та створення нової коаліції. За словами Луценка, фракція БПП "готова запропонувати річний план спільних дій парламентської більшості і Кабінету міністрів". "Його виконавцями має стати технократична команда реформаторів без партійних амбіцій", - сказав лідер пропрезидентської фракції.

Чому на місце Яценюка розглядається саме Яресько? Вочевидь, тому, що вона абсолютно зрозуміла західним партнерам, які зможуть довіряти їй – фактично "своїй", американці за народженням. До того ж на Заході бояться нестабільності. Саме тому поява Яресько вирішить це питання. Також вона, за великим рахунком, влаштовує Арсенія Яценюка та Петра Порошенка. Фактично в уряд вона потрапила як креатура голови АП Бориса Ложкіна, але плідно працювала з чинним головою уряду, і за деякими даними, налаштувала з ним добрі стосунки. Тому Яресько може стати компромісною кандидатурою, яка влаштовує всіх.

Втім, важливо, щоб окрім Яресько в Кабміні підібрали правильну команду міністрів. Вочевидь, заміна Яценюка на Яресько призведе до пожвавлення торгів між НФ та БПП за крісла у виконавчій владі. Не варто забувати й про Ляшка, який хоче бути в коаліції та має кадрові амбіції, зокрема, він хоче Міністерство охорони здоров'я та Мінекології. Враховуючи рівень кадрів Ляшка, то тут майже гарантовано виникнуть проблеми.

Інше питання - хто з "технократів" вирішить попрацювати в новому Кабміні. В принципі, Яресько могла б стати непоганою точкою збірки для тих, хто хоче засвітитися у виконавчій владі як ефективний реформатор та організатор.

Окрема тема – це майбутнє Арсена Авакова, навколо якого гарантовано будуть найбільші торги. Тому, власне на нього та його оточення і ллються потоки компромату. Можливо, саме тому Аваков і був чи не найпершим, хто кинувся спростовувати дану інформацію – голова МВС розуміє, що у разі уходу Яценюка його майбутнє опиниться під загрозою.

Цікаво, куди піде сам Арсеній Яценюк. Чутки про те, що він може очолити НБУ виглядають малоймовірними. Може спливти він і на якійсь іншій посаді. Втім, скоріше за все, Яценюк обере тактику конструктивної опозиції, і буде критикувати Банкову, сподіваючись на те, що це дасть змогу наростити йому рейтинг.

Як би там не було, але конфігурація з Яресько-прем’єром дозволить відтягнути перевибори парламенту як мінімум на рік. За цей час ситуація в країні трошки заспокоїться. А вже потім спіраль знову затягнеться і тоді можна буде знову чекати на невідворотні позачергові вибори. Або появу чергового прем’єра-громовідводу.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада