Чи візьме Ляшко відповідальність за теракт під Радою?

"День гніву", активно пропіарений Радикальною партією, вилився в дії, які цілком можна трактувати як теракт, відповідальність за який лежить на лідері радикалів
Depo.Влада
31 серпня 2015 15:00
ФОТО: depo.ua
Чи візьме Ляшко відповідальність за теракт під Радою?
Чи візьме Ляшко відповідальність за теракт під Радою?

Сьогоднішнє голосування за зміни до Конституції, на якому Олег Ляшко робив головну фішку своєї кампанії на місцевих виборах, як можна було і передбачити, завершилося трагедією. Під час протистояння накрученого натовпу та правоохоронців під стінами Ради хтось кинув в лави міліціонерів гранату. Станом на зараз весь масштаб наслідків від кинутої гранати ще невідомий, але уже зараз очевидно, що кількість серйозно постраждалих сягає десятків. Дай Боже, щоб ніхто не загинув та не став інвалідом, але надії на це дуже мало.

За логікою подій у "головного радикала країни" мало б вистачити мужності залишатися радикальним до кінця та офіційно взяти на себе відповідальність за вибух з усіма відповідними юридичними наслідками. Але якось так виходить, що героїчний Олег Валерійович швиденько позадкував у кущі, намагаючись всіх переконати, що правоохоронці самі себе підірвали, аби тільки кинути тінь на Ляшка та його політсилу. "Біля парламенту кинули бойову гранату, є поранені серед мирних громадян і працівників міліції. Вважаю це провокацією спецслужб з метою дискредитувати противників внесення змін до Конституції", - написав Ляшко у "Фейсбуці" одразу після вибуху.

В той же час поплічниця Ляшка Оксана Корчинська белькоче щось взагалі абсурдне, на кшталт того, що протестувальників з гранатою треба було запустити прямо до сесійної зали. І тоді б вони не образилися і не підривали міліціонерів. 

Але щоб там не відписував Ляшко і як би він недолуго не виправдовувався, всі ми маємо зрозуміти - мабуть найбільша вина за сьогоднішній вибух лежить саме на "радикалі". Так, не один Ляшко все літо активно закликав людей показати владі "кузькіну мать", і не лише "радикали" збирали людей сьогодні під Радою. Зокрема, йому активно допомагала партія Ігоря Коломойського "УКРОП", "Правий сектор" та "Свобода". Але саме лідер радикалів зробив усе, аби сьогоднішній день став його власним бенефісом і отримати від безладів максимум політичного зиску.

Ще зранку Олег Валерійович разом з "побратимами" заблокував президію парламенту та не сходив з екранів телеприймачів по всій країні, гарно поставленим голосом традиційно віщаючи про "зраду" та "ганьбу". Можливо, Ляшко таки досяг своєї мети та набрав кілька відсотків рейтингу, але в підсумку запалена радикалом істерика призвела до справжньої трагедії. І тут або Ляшко абсолютно безпринципний виродок, який, готовий йти до політичної мети по трупах в прямому сенсі цього слова, або просто безвідповідальний ідіот.

Невже, розпалюючи ситуацію навколо "Дня гніву" з елітного курортного острова Капрі, Ляшко не знав, що країна уже рік перебуває в стані війни; що в Києві та інших містах достатньо людей, які пройшли через АТО з відповідними наслідками для психіки, що в країні повно бойової зброї та людей, що навчилися майструвати вибухівки просто на кухнях? Невже Ляшко не здогадувався, що в країні повно провокаторів та агентів ФСБ і що агресору Путіну дуже потрібне чергове криваве шоу в Києві? Якщо Ляшко про це не подумав і не передбачив наслідків, - він просто ідіот, якщо свідомо нехтував цим - цинічний виродок. Хто саме - не так вже й важливо, бо і тим і іншим не має бути місця в українському парламенті.