Чи виліпить Наливайченко з себе українську лайт-версію Путіна

Після відставки з посади голови СБУ Валентин Наливайченко розпочне нову політичну гру в якості лідера партії УДАР та українського Де Голля
Depo.Влада
16 червня 2015 11:34
ФОТО: depo.ua
Чи виліпить Наливайченко з себе українську лайт-версію Путіна
Чи виліпить Наливайченко з себе українську лайт-версію Путіна

Поки у Верховній Раді намагаються знайти голоси за відставку Валентина Наливайченка, останній уже розмірковує над широкими політичними перспективами, які відкриються для нього після звільнення.

Як розповідають джерела depo.ua, після відставки саме Наливайченко має стати лідером політичного проекту Віталія Кличка УДАР. Сам Віталій Володимирович має сконцентруватися на тому, аби зберегти за собою крісло столичного мера, а безхозний УДАР стане проектом Наливайченка.

В новій іпостасі Наливайченко намагатиметься сповна використати імідж спецслужбовця, хай і колишнього, і позиціонувати себе, як такого собі українського Де Голля, чи може навіть Путіна, - сильного, жорсткого та безкомпромісного політика, аби завоювати симпатії патріотичних любителів «сильної руки». Інше питання, наскільки переконливо виглядатиме імідж Де Голля на фігурі Наливайченка. Поки що очільник СБУ в наявності у нього цієї самої «сильної руки» особливо нікого не переконав. Всі намагання Наливайченка піаритися за допомогою своєї посади при першій-ліпшій нагоді виглядають швидше смішно, ніж ефективно. І історія зі Сурковим, який керував розстрілом Майдану, і «страшна помста білбордами» кримським зрадникам, і історія з полоненими російськими грушниками, все це швидше попсувало Наливайченку імідж, ніж зробило його кумиром електорату. Тому, успішність Наливайченка в новій іпостасі більш ніж сумнівна.

З іншого боку не варто забувати, що за новим політичним іміджем Наливайченка бачитимуть вуха його колишнього заступника на посаді голови СБУ Валерія Хорошковського та віденського арештанта Дмитра Фірташа, «відмитися» від зв'язків з якими Наливайченку навряд чи вдасться.

Крім того нинішня історія з Наливайченком дуже нагадує ще кучмівську гру навколо постаті екс-глави СБУ Євгена Марчука, який 1996 року був звільнений з посади прем'єра, та розкручений як опозиціонер з «сильною рукою», який може скласти реальну конкуренцію Кучмі. В результаті після другого туру президентських виборів Марчук, що відтягнув у інших лідерів опозиції майже 9% голосів, отримав від Кучми посаду секретаря РНБО та підтримав чинного президента в другому турі.

В той же час, політичні амбіції Наливайченка добре зрозумілі і Петру Порошенку, і щоб не плодити собі конкурентів глава держави запропонував Наливайченку альтернативну посаду голови Служби зовнішньої розвідки. За даними джерел depo.ua, наразі Наливайченко ближче до рішення відмовитися від цієї посади і наважитися на самостійне політичне плавання. Інша річ, що і сам Валентин Олександрович прекрасно розуміє, що «сильна рука» - це не зовсім його, і має певні сумніви щодо успіху такого проекту. Тому аж ніяк не виключено, що в підсумку він вирішить не ризикувати і врешті таки погодиться на запропоновану посаду. В будь-якому разі про долю «українського Путіна» ми дізнаємося в найближчий час.