Чи стане Кривий Ріг батьківщиною третього Майдану

Вирішення "питання Вілкула" може за певних обставин стати питанням виживання нинішньої влади
Depo.Влада
17 листопада 2015 22:45
ФОТО: depo.ua
Чи стане Кривий Ріг батьківщиною третього Майдану
Чи стане Кривий Ріг батьківщиною третього Майдану

У Кривому Розі триває кількатисячний майдан проти Юрія Вілкула, а якщо взяти глобальніше, то проти Ахметова. А якщо поглянути на це ще ширше - проти реваншу поплічників Януковича і байдужості до цього з боку влади. Чи може цей майдан у Кривому Розі запалити всю Україну? Може, але лише за певних умов.

Перше. Організатори і учасники майдану у Кривому Розі мають протриматися ніч і не розійтися, і не дати розблокувати міську раду. Вони повинні не дати Вілкулу почати керувати містом, поки не будуть розглянуті скарги щодо фальсифікацій. Тисячі перед Радою мають стояти кілька днів.

Друге. За цей час Садовий та Коломойський мають організувати потік людей на майдан в Кривий Ріг. Зрештою, люди і самі потягнуться, адже, зараз в Кривому Розі для всіх старих майданівців і багатьох ветеранів та бійців АТО йде боротьба між добром і злом, між світло та пітьмою. Йде протистояння між минулим і майбутнім. Якщо б проти Вілкула був кандидат від БПП "Солідарність", то мабуть такого не було. І це глобальна проблема влади - вона усунулася від цих процесів і більшість майданівців цілком справедливо вважає, що влада сприяє реваншу регіоналів.

Третє. Садовий та Коломойський не повинні вести жодних кулуарних переговорів щодо зливу криворізького майдану заради якихось дрібних преференцій. Наприклад, не переслідування Корбана. "Геть Вілкула!", "Геть Ахметова!" і крапка. Це виведе "самопоміч" та УКРОП в лідери громадських симпатій і відкриває широкі можливості.

Найгірше, що зараз може зробити влада, так це спробувати силою відновити "лад". Міліція це вже спробувала зробити, але вчасно зупинилася. Будь-яка кров пролита міліцією, чи тітушками Вілкула негайно запалить всю Україну. І контроль над процесами втратять усі політичні гравці, які будуть змушені пливти за течією.

Найкраще, що може зробити влада для себе зараз - будь-якими засобами зняти "питання Вілкула" з порядку денного - знайти можливості як мінімум провести ще одне переголосування (а-ля третій тур Ющенко-Янукович в 2004 році), або як максимум - знайти можливості посадити Вілкула. І зробити це чимшвидше, інакше на другу річницю Майдану вимоги громадськості зростатимуть з кожним днем - посадка вілкула, відставка Шокіна, зміна уряду, перевибори парламента і нарешті, перевибори Президента. Як закручується ця спіраль на собі відчув Віктор Янукович.

І останнє. Чи потрібен нам зараз Третій Майдан? Відповідь на це питання зараз має дати не народ, а Петро Порошенко, адже, він саме та людина, яка вирішує бути чи не бути хаосу в країні. І дай боже йому дати правильну відповідь.