"Заблукалі" українські десантники, або Чому ФСБ не поважають в Криму

Історія з "заблукалими" українськими десантниками засвідчила, що в окупованому Криму у Путіна все не дуже добре
Depo.Влада
8 вересня 2015 13:15
ФОТО: depo.ua
"Заблукалі" українські десантники, або Чому ФСБ не поважають в Криму
"Заблукалі" українські десантники, або Чому ФСБ не поважають в Криму

Здається, в Росії так остаточно і не вирішили, ким є троє бійців 79-ї аеромобільної бригади, які "заблукали" в окупованому Криму і опинилися в полоні - чи вони "напівп‘яні хохли-шалапути", чи криваві головорізи-розпинателі російськомовних хлопчиків.

Вся ця історія розпочалася ще 5 вересня, коли українська сторона повідомила, що на кордоні з окупованим Кримом зникли троє українських десантників. Вони вранці вирушили купатися на греблю озера Сіваш, де було помічені російські автомобілі, а наших бійців більше ніхто не бачив.

Два дні про долю десантників нічого відомо не було, аж поки 7 вересня російська ФСБ повідомила офіційно, що затримала трьох українських військовослужбовців нібито за незаконний перетин "державного кордону Російської Федерації", якого в Криму немає і бути не може.

З першого ж російського повідомлення в цій історії чітко простежувалася пропагандистська лінія ФСБ, в якій українці мають відповідати усім великоросійським стереотипам про "недолугих хохлів". Мовляв, українські вояки такі собі нехлюї, які, звісно, геть не хочуть воювати з братами-росіянами і потрапили в полон лише тому, що вирішили побрататися з російськими колегами, пригостити їх салом, горілкою та кавуном.

З часом в мережу вкинули відео допитів полонених, де вони цілком природньо підіграють цій версії, розказуючи як складно служити в українських збройних силах, яка в нас стара та погана техніка, що в разі повноцінного російського вторгнення Україна швидко програє, і як їм бідолашним хочеться додому, а у війні з братніми росіянами немає геть ніякого сенсу. Отже вимальовується такий собі образ доволі симпатичних, але цілком безпорадних та безідейних "хохлів".

Росіяни ж, як справжні гуманісти, пообіцяли лише оштрафувати невдах з салом і кавуном і з миром відпустити на український бік.

Звісно, сприймати за чисту монету і пропагандистські сюжети росіян, і свідчення людей, що знаходяться в полоні, нікому на думку не спадає, принаймні в Україні. Але вся ця вистава робилася головним чином і не для нас.

Але всю цю стрункість ФСБешної пропаганди, поламав такий собі Руслан Бальбек - кримський зрадник, що пішов на службу до окупантів та отримав від них почесний титул віце-прем‘єра Криму. Цей товариш, ні багато ні мало, насмілився засумніватися у висновках ФСБ, висловивши думку, що українські десантники не якісь там збідовані миролюбні алкаші, а злісні диверсанти, замасковані для зустрічі зі шпіонською агентурою у Криму. "Слідству ще належить розібратися, це було випадковий перетин кордону або маскування для зустрічі з агентурою, або закладка диверсійного тайника. Мені слабко віриться, щоб одразу трьох охопило бажання незаконно перетнути кордон", - заявив Бальбек.

І ось тут путінським окупантам варто було б серйозно замислитися щодо цього товариша. Здається за рік "кримнаша" Бальбек так і не засвоїв доволі просту істину - в Росії мати думку, що не співпадає з офіційною позицією ФСБ, можна лише спеціально видресируваним опозиціонерам, а ніяк не представникам владної вертикалі. А ще в Кремлі мають зрозуміти, що ця сама вертикаль в Криму аж ніяк не виглядає надійною. Здається занадто розбалували кримчан українською демократією, навіть зрадників, навіть вірних путінському "русскому міру". А якщо завтра нова Кримська війна з НАТО? Весь цей натовп, що несамовито волав: "Путін пріді!", першим побіжить здаватися в полон. То ж, може, час повернутися до перевіреної ефективним менеджером Сталіним політики депортації неблагонадійних?