"Кримінальні" е-декларації : Чи сховаються Шуфрич та Ко за ширмою політичних репресій

Деякі можновладці наївно думали, що електронне декларування – це "нульовка", і їм пробачать навіть показані в ній мільйони

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
"Кримінальні" е-декларації : Чи сховають…

На вихідних несподівано залунали ображені зойки декого з народних депутатів, які задекларували заводи, газети, пароплави, а тепер отримали на виході перевірки від компетентних органів. Так, Генеральна прокуратура України зареєструвала кримінальні провадження щодо п’яти народних депутатів, які задекларували більше $100 тис. готівкою, і перевірить їх на ухилення від сплати податків. За словами генерального прокурора Юрія Луценка, справи відкриті щодо нардепів фракції «Опозиційний блок» Нестора Шуфрича, фракції БПП Руслана Демчака, члена групи «Відродження» Геннадія Бобова, а також позафракційних Олександра Супруненка та В’ячеслава Костянтиновського. Всі вони задекларували фантастичні суми коштів.

Шостим нардепом, щодо якого ГПУ готує кримінальне провадження, став представник «Самопомочі» Андрій Журжій. Власне він вже влаштував скандал, заявивши про політичне переслідування. Мовляв, все це робиться через його боротьбу з головою Державної фіскальної служби Романом Насіровим. «Я уже понад півроку займаюсь розслідуванням злочинної діяльності ДФС. Вже є два звернення до Прем’єр-міністра щодо звільнення Насірова та Білана. За моїми зверненнями проти керівника ДФС Романа Насірова зараз порушено 4 кримінальні провадження. Ще одне генеральна прокуратура відмовляється порушувати», – заявив Журжій.

Втім, не дуже зрозуміло, з чим саме пов’язана його істерика. Так, згідно з електронною декларацією в нього взагалі відсутня будь-яка готівка. Хоча може цей факт навпаки дещо викликав подив у слідчих. Справа в тому, що нардеп Журжій, який не володіє готівкою, відомий, як дуже успішний юрист, менеджер та бізнесмен. Зокрема, З 2005 по осінь 2014 року Журжій працював керівником юридичного департаменту Групи компаній Fozzy Group, до складу якої входить мережі супермаркетів «Сільпо» та «Фора».

У будь-якому разі претензії Журжія зводяться до того, що ГПУ нібито мала перевіряти лише п’ятьох декларантів, а зачепила й його. Втім, варто нагадати, що минулої п’ятниці Генеральна прокуратура направила до Національного агентства з питань запобігання корупції матеріали не на шістьох, а на 53 депутатів. Так, 28 депутатів підозрюються за неповне відображення даних у деклараціях, 11 депутатів за суміщення іншої оплачуваної діяльності, двоє за порушення одержання подарунків та один за несвоєчасне подання декларації.

Таким чином, тепер одразу півсотні нардепів зможуть розпочати голосити про політичні репресії проти них. Що ж до тих п’ятьох нардепів щодо яких вже відкрили відповідні провадження, то можна не сумніватися, що кожен з них може легко вигадати байку про те, за що його бідного-нещасного почали переслідувати слідчі органи. Той же Нестор Шуфрич може розповісти про тиск на опозицію, супроводжуючи це традиційним совиним поглядом у телеоб’єктив. В’ячеслав Константіновський може згадати про свою участь в боротьбі з «діамантовими» прокурорами і назвати перевірку його задекларовані 14,7 мільйонів доларів, 6,8 млн гривень та 500 тисяч євро – політичною розправою.

Як би там не було, але подібні заяви будуть. Але одна справа якби їх було лише шестеро. А так їх тут півсотні. З огляду на це, є велика підозра у тому, що нардепам не так просто буде пояснити, чому ГПУ, НАБУ та НАЗК не повинні проводити перевірки щодо їхніх статків.

Схему з заявами про політичні переслідування вигідно використовувати тим, хто вже втік з України. Так, учора адвокат нардепа Олександра Онищенка Олег Іщенко заявив, що Інтерпол начебто відмовився розшукувати його підзахисного. "Я знаю, що таке рішення (відмова в оголошенні в міжнародний розшук - ред.) було прийнято, а його формулювання не знаю, тому що цим питанням займалися англійські мої колеги", - сказав Іщенко, додавши, що з моменту прийняття цього рішення пройшов уже "не тиждень і навіть не два". Він висловив переконання в тому, що рішення Інтерполу базується на тому, "що його (Онищенка - ред.) переслідування в Україні відбувається з політичних мотивів".

Іншими словами, тепер для корупціонерів з України винайшовся гарний спосіб уникнути розшуку: звинувачуєш владу в корупції, оприлюднюєш якість фейк – і ти вже політичний. Таким чином, за великим рахунком між Онищенком та тим же Журжієм особливої різниці немає: вони всі грають на темі політичного переслідування.

Загалом, якщо говорити про претензії нардепів щодо перевірок е-декларацій, то що робити компетентним органам, які бачать на рахунках величезні суми? Вони мають їх перевірити. І якщо кошти чесно зароблені, то не дуже зрозуміло, чому вони так сполошилися. Не виключено, що глибоко в душі народні обранці розраховували на те, що покажуть у своїх деклараціях все нажите добро, і це буде розцінено як «нульова» декларація, яку їм пробачать. Схоже, щось пішло не так…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme