Чи обвалиться фронт, якщо піде «Правий сектор»?

Тривала дискусія між керівництвом «Правого сектору» та Генштабом нарешті підходить до логічного завершення. Лідер «ПС» Дмитро Ярош вже готовий створити на базі Добровольчого українського корпусу окрему бригаду. Залишається питання – чи вистачить йому людей для такого амбітного проекту?
Depo.Влада
1 квітня 2015 15:03
ФОТО: depo.ua
Чи обвалиться фронт, якщо піде «Правий сектор»?
Чи обвалиться фронт, якщо піде «Правий сектор»?

Протягом останніх місяців підрозділ ДУКу, що створено на базі «Правого сектору», залишається чи не єдиним добровольчим підрозділом, який досі не ввійшов до складу офіційних силових органів. Ситуація полягає у тому, що «Правий сектор» під різними приводами довго відмовлявся переходити в підпорядкування командуванню Збройних сил або Нацгвардії. Але зараз, після того, як вдалося «приручити» навіть такі «самостійницькі» підрозділи як «Дніпро», «Донбас» та навіть «Айдар», питання ДУКу стало чи не головним.

Зараз Ярош виступив за те, що з добровольчого корпусу можуть сформувати окрему штурмову бригаду. «Поки що це питання на рівні обговорення, але є ідея професійної підготовки штурмової бригади, яка повинна виконувати різні специфічні функції. І ми б готові були сформувати бригаду, наприклад, з чотирьох штурмових батальйонів і одного розвідно-диверсійного батальйону», - повідомив він.

Проте є декілька питання щодо реалізації цього проекту. У самому «Правому секторі» розповідають про те, що склад Добровольчого українського корпусу нині налічує вже близько 10 тисяч бійців. Однак ця цифра викликає подив у військових. «Десяти тисяч бійців вистачило б на створення двох повноцінних бригад. Зараз в зоні АТО знаходиться максимум 45-55 тисяч військових. Тобто робіть висновки. Окрім хлопців з цього підрозділу, які брали безпосередню участь у Донецькому аеропорті - а це буквально дві-три сотні, «правосєки» більше майже ніде не «засвітилися». До того ж ми пам'ятаємо випадки свавілля серед них: декілька разів вони буквально під час бою під різними приводами виводили своїх бійців з місця боєзіткнення», - розповів depo.ua один з військових Генштабу.

Як розповіли нашому виданню бійці з сусідніх підрозділів, особовий склад ДУКу суттєво перебільшено. «Мова йде не про десять тисяч, а про максимум 1,5-2. До того ж вони розкидані по різним секторам. Дехто стоїть біля Артемівська, дехто - у районі Донецького аеропорту. Також «дуківці» беруть участь у операціях біля Широкиного. До того ж треба враховувати, що не всі вони беззаперечно виконують накази Яроша», - зазначило джерело в одному з «сусідських» підрозділів, що знаходиться у зоні АТО.

Так що питання введення ДУКу до складу Збройних сил, незважаючи на амбітні заяви з боку Яроша - це скоріш політичні ігри та «качання м'язів».  

Фото: vz.ua, novorossiya.name