Чи ризикнуть екс-"регіонали" знову підняти мову на свої стяги

Сьогоднішнє рішення Верховної Ради про квоти на телебаченні стало логічним продовженням заборони "Вконтакте" й "Однокласників"

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Чи ризикнуть екс-"регіонали" знову підня…

Владу немов прорвало: нещодавнє відключення в Україні російських соцмереж заразом з іншим російським контентом виявилося лише кроком з посилення нацбезпеки держави. Учора Держприкордонслужба нарешті заборонила в'їзд до нас одіозному російському політтехнологу Льовочкіна Ігорю Шувалову, якого неодноразово звинувачували у роботі на Кремль. Сьогодні ж парламент 269 голосами народних депутатів увів нові квоти для телебачення, зобов'язавши власників телеканалів продукувати 75% контенту українською мовою.

Це викликало очікуваний вереск серед "ватних" політиків та експертів, які почали говорити про "придушення свободи слова". Логічно, що найбільш активно коментували дану тему в "Опоблоці". А особливо популярною виявилася страшилка про те, що даний закон може "підірвати" рейтинги багатьох телеканалів і створити складнощі глядачам. "Багато глядачів просто підуть від перегляду українських каналів і перейдуть або на супутник, або в Інтернет", - заявив "опоблоківець" Юрій Павленко.

Цікаво, що майже слово в слово цю тезу повторив директор "Інтерфакс-Україна" Олександр Мартиненко. Він чомусь вважає, що ухвалені Верховною Радою квоти на україномовний продукт навряд чи матимуть очікуваний ефект, адже молодь не дивиться телебачення, а живе в Інтернеті, а людей похилого віку змінити уже не вдасться, і багато хто із них користується супутниковими антенами. Критикувати закон експерт-журналіст все ж таки не наважився, але мета сказаного ним зрозуміла: залишити присмак від нібито неефективності заходів, підтриманих Верховною Радою.

Втім, найбільщим оригіналом виявився голова фракції "Опоблоку" Юрій Бойко, який заявив, що ВР не мала порушувати в парламенті мовні питання, що розколюють суспільство. "У період, коли країна перебуває у важкому економічному стані, всі мовні та ідеологічні питання необхідно відкласти. Замість цього варто зайнятися вирішенням проблем в економіці і соціальній сфері", - заявив соратник Льовочкіна. Якщо не використовувати обсценну лексику, то у Бойка-"опозиціонера" – дуже коротка пам'ять. Варто нагадати, як ще кілька років тому його рідна політична сила – Партія регіонів – свідомо провокувала українців ухваленням "мовного" закону Ківалова-Колесніченка, завдяки якому російську мову нахабно насаджували жителям цілих регіонів.

"Оцініть красу гри. Ми їх розвели, як кошенят", - говорив тоді в кулуарах покійний Михайло Чечетов, радісно мружачись під телекамери. До речі, жодного ініціатора тодішніх голосувань на місцях до кримінальної відповідальності за розколювання країни так і не притягнуто. Значна частина з них знайшла собі прихисток в різноманітних політпроектах, по вінця набитих екс-"регіоналами".

Якщо ж говорити про наслідки ухвалення даного закону, то варто розуміти, що квоти битимуть по дуже обмеженій кількості телеканалів. З великих – лише по двом: "Інтеру" Сергія Льовочкіна та ТРК "Україна" Ріната Ахметова. Всі інші вже переважно перейшли на державну мову. Деяким центральним каналам треба буде дещо переглянути сітку. Або українізувати популярні "95 квартал" та "Дизель шоу".

Не виключено, що власники двох вище згаданих телеканалів разом із підконтрольними ним нардепами з "Опоблоку" та "експертами" свідомо провокуватимуть введення штрафних санкцій проти цих медіа, розмовляючи в студіях російською. Після чого піаритимуться на захисті каналів від "тиску". Така собі політтехнологія з метою сподобатися "ватникам".

Як кажуть, апетит приходить під час прийому їжі: після введення квот на телебаченні, наступним "рубіконом", через який має перейти Верховна Рада, мало б стати введення візового режиму з Росією й ухвалення закону про гастрольну діяльність, яка спростить процедуру допуску російських гастролерів до кількох питань: "чий Крим" і "чи воює Росія з Україною на Донбасі"...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme