Чому НАБУ провалить тест на Абромавичуса

На жаль, все йде до того, що в конфлікті між Абромавичусом та Кононенком ганьбиться буде НАБУ

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Чому НАБУ провалить тест на Абромавичуса…

Справа Абромавичуса-Кононенка, вочевидь, стане тестом для Національного антикорупційного бюро на довіру з боку українського суспільства. Але наразі все йде до того, що НАБУ разом з Артемом Ситником пройти цей тест не зможе.

Проблема полягає, в першу чергу, в тому, що попри публічні звинувачення реальних доказів у Абромавичуса немає. Опублікована нардепом Сергієм Лещенком  sms-переписка між міністром економічного розвитку та виконавчого директора НАК "Нафтогаз України" Андрієм Пасішником, який претендував на посаду заступника міністра економіки, на жаль, може трактуватися слідством як завгодно.

Власне Пасішник вже публічно заявив, що дана переписка нібито взагалі стосувалася інших питань. "Опублікований скріншот жодним чином не стосується будь-яких призначень", - написав Пасішник у соцмережах. За його словами, в листуванні з Абромавичусом "йшлося виключно про можливість поділу в майбутньому наявної вакантної посади на дві окремі". Пасішник зазначає, що, за його інформацією, "цей поділ повинен був статися найближчим часом, і він всіма був погоджений". "Тому я впевнено послався на прізвища!" - написав виконавчий директор НАК "Нафтогаз". При цьому він наголосив, що це було "дружнє листування", а опубліковані докази назвав "нікчемними".

Логіка Пасішника проста: всі ці слова – лише слова. Й хоча всі прекрасно розуміють, що тиск на Абромавичуса мав місце, а sms-ки стосувалися саме цього питання, для НАБУ як і для суду – це не доказ. В результаті, все йде до того, що якщо несподівано не з’являться нові докази (що - малореально) антикорупційний орган буде змушений констатувати, що доказів корупційної діяльності немає і справа не варта виїденого яйця. Передбачити реакцію суспільства на такий хід подій буде не надто складно - НАБУ сприйматиметься просто як черговий просякнутий корупцією правоохоронний орган. Тобто бюро втратить суспільну довіру, не встигнувши навіть її заробити.

Аби подібного не сталося НАБУ доведеться дуже постаратися. І єдиний шанс для антикорупційного бюро не сісти в калюжу - це перебити скандал з Абромавичусом та Кононенком якоюсь іншою але дуже гучною справою. Причому чогось на кшталт "діамантових прокурорів", які прославилися лише після того як стали "діамантовими", буде вочевидь замало.  В іншому випаду неприємний шлейф нездатності до справжньої боротьби з корупцією тягнутиметься за НАБУ дуже і дуже довго.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme